Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Fotografia przedstawia członkinię zespołu Śląsk w barwnym stroju podczas tańca

Dzisiejszego wieczora, 3 lipca podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury zobaczymy wspaniałe barwne widowisko w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk  im. Stanisława Hadyny.

Zespół powstał w 1953 r. Ma siedzibę w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie. Od 2017 r. jest instytucją współprowadzoną przez województwo śląskie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadrzędną ideą działania zespołu jest ukazywanie bogactwa źródeł kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju. W repertuarze ma kilkanaście różnorodnych form artystycznych – od wielkich widowisk, przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

W poszukiwaniu nowych form wyrazu artystycznego zespół sięga także po muzykę i taniec współczesny. Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Zespół ma w dorobku liczne wydawnictwa muzyczne, z powodzeniem zajmuje się również działalnością edukacyjną i promocją turystyki kulturowej.

Na zdjęciu grupa artystów zespołu Śląsk na scenie

A to Polska właśnie - Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK

3 lipca, godz. 20:00

W programie: Trojak, Karolinka, Karlik, Taniec chustkowy, Starzyk, Koziery, Zwodzony, Głęboka studzienka, Zagrej mi muzyko, Hej Koło Cieszyna, Kołomajki, Słoneczko wyszło, Polska Beskidzka, Ondraszek, Polonez Mazur, Pije Kuba, Panie Michale, Kujawiak Oberek, Maryś Maryś, Do Krakowa, Krakowiak, Finał.