Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na spektakl "Statek Ayakashi". W poniedziałek, 27 marca o godz. 18:30 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. 

Projekt spektaklu "Statek Ayakashi" jest w 100% autorski i został skonstruowany w oparciu o innowacyjną metodę budowania postaci - sondę uliczną. Reżyseria, scenografia i muzyka to w pełni autorska praca Grupy Teatralnej "Słoneczna Trupa".

grafika promująca  spektakl Statek Ayakashi

Japonia epoki Edo. Nieznani sobie ludzie podróżują na statku, gdzie będąc na otwartym morzu dochodzi do paranormalnych zjawisk z pogranicza jawy, snu i mitologii.

Podróżujący zostają nawiedzeni przez demona, który za pomocą brzmienia biwy jest w stanie zmusić ich do zmierzenia się z własnym sobą – zajrzenia w głąb własnej duszy.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Zapraszamy!

 

Spektakl jest realizacją Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko – Zdrój na 2023 rok w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii oraz uzależnieniom behawioralnym, poprzez finansowanie wybranych imprez kulturalnych i innych, promujących zdrowy tryb życia.