Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Serdecznie zapraszamy na warsztat Miękkie Dłonie: otwarte, kreatywne spotkanie dla kobiet prowadzone przez Artystkę Patrycję Mastej.

Autorski warsztat twórczy został stworzony i będzie poprowadzony przez autorkę wystawy znajdującej się w Galerii Willa Polonia. Uczestniczki będą miały okazję osobiście zagłębić się w metody twórcze jakie stosuje artystka podczas pracy oraz wykonać własną „rzeźbę do przytulania”.

grafika promująca warsztaty w galerii Willa Polonia, fragment pracy

Patrycja Mastej pisze:
"W trakcie warsztatów zanurzymy się w świat impulsów i doznań płynących z ciała, dbając o bezpieczną przestrzeń czucia, wzajemnego zaufania i rozluźnienia. Na początku wykonamy kilka prostych ćwiczeń oddechowych, które pomogą pogłębić stan odpuszczenia. Następnie, nie tracąc kontaktu z naszym wnętrzem, przystąpimy do poszukiwania form plastycznych odpowiadających naszym emocjonalnym potrzebom. Razem wejdziemy w stan uważności i czułości, aby wizualizować nasze bieżące odczucia. Warsztatowiczki dostaną do dyspozycji materiały tekstylne, igły i nici, które pozwolą wyrazić swoją własną ekspresję twórczą, tworząc kompozycje na okrągłym, miękkim podkładzie lub tworząc, przestrzenne małe „rzeźby do przytulania”.
Celem warsztatu jest uwolnienie wewnętrznej mocy kreatywności uczestniczek, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia twórczego. Efektem będzie stworzenie osobistych małych dzieł sztuki, które będzie można objąć miękkością spojrzenia i dotyku.

Warsztat jest skierowany do kobiet w każdym wieku. Jest bezpłatny, a wszystkie niezbędne materiały będą dostępne na miejscu.
Prosimy o uwzględnienie następujących informacji:
- Ilość miejsc ograniczona.
- Zapisy pod nr tel. 41 370 54 35.
- Zachęcamy uczestniczki do przyniesienia swoich ulubionych skrawków tkanin, ale nie jest to konieczne.
- Data i godzina: 21 września 2023 o godzinie 17:00.
- Czas trwania warsztatu wynosi około 2 godziny.

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tym inspirującym i twórczym wydarzeniu. Nie przegapcie okazji do odkrywania swojej wewnętrznej kreatywności w przyjaznej atmosferze!