Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zapraszamy do udziału w Marszu Katyńskim 15 kwietnia 2024 r.

grafika promująca marsz Katyński w Busku-Zdroju

 

Program wydarzenia:

11.00 - Msza Św. w Kaplicy Św. Anny w Parku Zdrojowym;

11.45 - Wymarsz z ul. 1-go Maja;

13.00 - Zakończenie Marszu na Al. Mickiewicza – na wysokości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Staszica w Busku-Zdroju

VIII Marsz Katyński nie tylko pozwala na wspólne przeżywanie i upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych, ale także stanowi okazję do edukacji młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i szacunku do historii własnego kraju.

 

VIII Marsz Katyński stanowi ważne wydarzenie o charakterze patriotyczno-historycznym, mające na celu propagowanie wartości patriotycznych oraz upamiętnienie kluczowych momentów w historii naszego narodu. Jest to inicjatywa skierowana przede wszystkim do młodzieży szkolnej - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Busko-Zdrój, ale również otwarta dla wszystkich mieszkańców Buska-Zdroju oraz osób przebywających na kuracji w miejscowym uzdrowisku, pragnących uczcić 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i upamiętnić ofiary ludobójstwa. Organizatorami Marszu są: Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Patria", Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku-Zdroju, Parafia Św. Brata Alberta oraz Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.