Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zaprasza na wyjątkową emisję filmu "20 dni w Mariupolu", która odbędzie się w ramach 22 Objazdowego Festiwalu Watch Docs we współpracy z Helsińska Fundacja Praw Człowieka Ta niezwykła produkcja przeniesie nas w świat wzruszającej historii, poruszającej tematykę i inspirujących bohaterów.

plakat promujący seans filmu 2- dni w Mariupolu, kadr z filmu

Data: 17 kwietnia 2024 r. Godzina: 16.30.

"20 dni w Mariupolu" to film, który wnikliwie przygląda się życiu mieszkańców tego miasta w trakcie wyjątkowych dwudziestu dni. Jest to opowieść o odwadze, nadziei i niezłomnej ludzkiej duchowości w obliczu trudności i zagrożeń. "20 dni w Mariupolu" o rosyjskim oblężeniu zdobył statuetkę dla najlepszego filmu dokumentalnego na tegorocznej gali rozdania Oscarów. To pierwsza w historii Nagroda Akademii dla ukraińskiego filmu. - Film jest przerażający, bardzo smutny, ale uważam, że każdy powinien go zobaczyć.

Doświadczenie kina dokumentalnego wzbogaci naszą wrażliwość, otwierając oczy na różnorodność doświadczeń ludzkich. Jest to również doskonała okazja do refleksji nad wydarzeniami na świecie i ich wpływem na nasze życie.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Liczymy na Państwa obecność i wspólną podróż w świat emocji i refleksji, jaką zapewni nam film "20 dni w Mariupolu".

WATCH DOCS Helsińska Fundacja Praw Człowieka