Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Seans filmowy w bibliotece

Spotkanie dzieci w ramach Akcji Żonkile 2024 w naszej bibliotece było pełne nauki i kreatywności. Głównym wydarzeniem było wspólne obejrzenie filmu "Pamięć drobinek", który poruszał ważne tematy związane z historią oraz wartością pamięci.

Po projekcji filmu przyszedł czas na działania edukacyjno-plastyczne, które miały na celu pogłębienie zrozumienia tematyki oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych dzieci. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję wyrazić swoje myśli, emocje oraz twórcze pomysły.

Podzielone na grupy, dzieci brały udział w różnorodnych warsztatach. Jedna grupa tworzyła kolaże związane z głównymi tematami filmu, druga grupa malowała obrazy ilustrujące swoje wyobrażenie o ważności pamięci, a jeszcze inna grupa miała możliwość wykonywania rysunków lub pisania krótkich opowiadań na temat historii, którą poznały z filmu.

Atmosfera w bibliotece była pełna zaangażowania. Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami, dyskutowały i wzajemnie inspirowały się. Wspólne tworzenie przyczyniło się do budowania więzi między uczestnikami oraz do poszerzania ich horyzontów.

Spotkanie w ramach Akcji Żonkile 2024 w naszej bibliotece dostarczyło dzieciom refleksji nad ważnymi tematami. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności uczestników, każdy mógł odnieść wrażenie, że włączył się w coś istotnego i inspirującego.