Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

zabawa z chustą animacyjną

Wczoraj (21 maja 2024) w buskiej bibliotece odbyła się wyjątkowa lekcja biblioteczna dla najmłodszych czytelników. Było to spotkanie pełne radości, ciekawości i nowych doświadczeń, które miało na celu przybliżenie dzieciom zasad wypożyczania książek oraz pokazanie, jakie możliwości oferuje biblioteka i jakie są zasady wypożyczania książek.

Bibliotekarka w prosty i przystępny sposób wytłumaczyła, jak założyć kartę biblioteczną, jak szukać książek na półkach oraz jak prawidłowo korzystać z katalogu. Podczas spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami nie zabrakło zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Lekcja biblioteczna była nie tylko pouczająca, ale także inspirująca. Dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, zafascynowane możliwościami, jakie daje im to wyjątkowe miejsce. Wielu z nich obiecało wrócić z rodzicami, aby założyć własne karty biblioteczne i rozpocząć swoją przygodę z czytaniem.

Jesteśmy przekonani, że takie spotkania pomagają kształtować w najmłodszych miłość do książek i rozwijają ich zainteresowania. Biblioteka jest miejscem, gdzie każdy, niezależnie od wieku, może znaleźć coś dla siebie, odkryć nowe światy i poszerzyć swoją wiedzę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne lekcje i odwiedziny naszych młodych czytelników!