Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

zdjęcie przedstawia uczestników konferencji prasowej dyr. ZPO Szaniec G. Załecki, wicemin. MSiT A. Krupka, z-ca BMiG M. Maroński - fot. Daniel Czwartosz Radio Kielce

 

Nowoczesna hala sportowa powstanie przy Zespole Placówek Oświatowych w Szańcu w gminie Busko-Zdrój. Zostanie sfinanowana z programu budowy przyszkolnych hal sportowych "Olimpia" Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Planowaliśmy inwestycję a teraz dzięki dofinansowaniu w kwocie prawie trzech milionów z Ministerstwa Sportu i Turystyki będziemy mogli ją zrealizować - powiedział Michał Maroński, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój.

- Powstanie takiego obiektu było marzeniem moim, uczniów a także lokalnej społeczności. Już niebawem będziemy mieli do dyspozycji nowoczesną halę sportową, która przyczyni się do poprawy sprawności fizycznej uczniów i mieszkańców – mówi Grzegorz Załęcki, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu.

Celem Programu Olimpia, zorganizowanego przez MSiT na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. W ramach programu dofinansowaniem może być objęta zarówno budowa nowego boiska wielofunkcyjnego, jak i budowa zadaszenia boiska już istniejącego.

 

Relacja video z konferencji prasowej

 

 

fot. Daniel Czwartosz, Radio Kielce