Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
Slider
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Buscy pływacy powołani do Kadry Młodzików Województwa ŚwiętokrzyskiegoDecyzją Zarządu Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego troje buskich pływaków zostało powołanych do Kadry Młodzików Województwa Świętokrzyskiego.

Amelia Kwiatkowska, Weronika Kuc i Mikołaj Przodo - to zawodnicy MUKS UNIA z największymi sukcesami w ubiegłym roku.

Zgrupowanie kadry trwało od 19 do 31 sierpnia. Najlepsi pływacy z regionu w wieku 12 - 13 lat szkolili swoje umiejętności na Pływalni Orka w Kielcach po okiem trenerów klubu Korona Swim Kielce.

Do Kadry Wojewódzkiej Młodzików powoływani są zawodnicy, którzy zajmują miejsca na podium w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej oraz uzyskują wartościowe wyniki według tabel punktowych podczas zawodów rangi mistrzowskiej: Letnich i Zimowych Mistrzostw Okręgu świętokrzyskiego, czy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat.

Liczba zawodników powołanych do kadry uzależniona jest od przyznanych miejsc przez Świętokrzyską Federację Sportu. Weryfikacja zawodników odbywa się na podstawie "zestawu prób sprawności fizycznej", na którą składają się: próba sprawności stylem własnym, wszechstronność stylowa - osiągnięcie wymaganego czasu na poziomie klasy sportowej oraz wytrzymałość tlenowa (przy dystansie 400 m stylem dowolnym). Ostateczny skład kadry wojewódzkiej zatwierdza Zarząd Świętokrzyskiego Związku Pływackiego.

Amelia Kwiatkowska (13 lat), trenowana przez Adriana Szumilasa, w 2019 roku stanęła na podium dokładnie 32 razy. Oprócz zawodów ligowych zdobyła brązowy medal za dystans 200 m stylem klasycznym podczas II Rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat, które odbyły się 1 czerwca 2019 w Mielcu, 3 medale podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Województwa Świętokrzyskiego oraz 7 w zimowej edycji tych zawodów. Specjalizuje się w stylu klasycznym, jej drugim konikiem jest ściganie się stylem grzbietowym.

Buscy pływacy powołani do Kadry Młodzików Województwa Świętokrzyskiego Buscy pływacy powołani do Kadry Młodzików Województwa Świętokrzyskiego

Buscy pływacy powołani do Kadry Młodzików Województwa Świętokrzyskiego Buscy pływacy powołani do Kadry Młodzików Województwa Świętokrzyskiego

Weronika Kuc, dwunastolatka, która w tym roku zaczęła trenować w najstarszej grupie MUKS UNIA w zeszłym roku uzyskała poziom sportowy 12 latki i dzięki temu mogła wystartować w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego (poza klasyfikacją). Pod opieką trenera Michała Majewskiego uzyskała 29 miejsc na podium , triumfując praktycznie w każdym stylu pływackim.

Mikołaj Przodo - kolejny buski żabkarz również trenowany przez Adriana Szumilasa, stał na podium z brązowym medalem za dystans 200 m stylem klasycznym podczas II Rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. Zdobywał medale podczas Letnich i Zimowych Mistrzostw Okręgu a w sumie stał na podium 21 razy.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom.