Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Tegoroczne rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, zakończyły się ogromnym sukcesem dla klubu UNIA. Podopieczni Michała Skoczylasa i Michała Majewskiego zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji Małej Ligi, natomiast zawodnicy trenowani przez Adriana Szumilasa są w rankingu drużynowym o jedno miejsce wyżej niż w roku poprzednim i stoją tuż za podium.

Brawo UNIA!!! Brawo UNIA!!! Brawo UNIA!!!

Podczas 6 Rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej udało się obronić drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. To efekt ogromnej woli walki, ciężkich treningów i bardzo dobrego zgrania całego zespołu. Poza świetnymi wynikami w startach indywidualnych, wyjątkowo emocjonujące były wyścigi sztafetowe, które ostatecznie zdecydowały o tak wysokim wyniku drużynowym. Trenowani przez Michała Skoczylasa dziewięciolatkowie wygrali wyścig na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym (skład: Marcel Stachowicz, Jakub Wójcicki, Jakub Małek, Oskar Szczepański). Ten sam dystans o rok starsze koleżanki (trener Michał Majewski) pokonały zajmując drugie miejsce tuż za KSZO Ostrowiec Świętokrzyki (skład: Zuzanna Kozieł, Zuzanna Zalewska, Maja Arabska, Zuzanna Szybajło).

Finał Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej można było porównać do ostatniej prostej, która wymaga maksimum skupienia i determinacji. Dzięki tym cechom zawodnicy trenowani przez Adriana Szumilasa stanęli na podium 17 razy w startach indywidualnych i 2 razy w wyścigach sztafetowych. Dwa pierwsze miejsca na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym w kategorii 13 lat zdobyły składy: Amelia Kwiatkowska, Ewa Sroka, Magdalena Grochowina, Weronika Kuc oraz Franciszek Gawlik, Mikołaj Przodo, Jakub Bisikiewicz i Igor Litwiński. Końcowo Unia zdobyła czwarte miejsce w "generalce" za KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Barakudą Starachowice i Salos Cortile Kielce.

W rankingu indywidualnym Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej buscy pływacy plasują się na bardzo wysokich miejscach. Wśród chłopców 9 -letnich drugie miejsce zdobył Jakub Małek, czwarte - Marcel Stachowicz, piąte - Jakub Wójcicki, szóste - Oskar Szczepański. W klasyfikacji dziesięciolatków dwoje zawodników stanęło tuż obok podium, z czwartym miejscem ligę zakończyli Zuzanna Szybajło i Maksymilian Karcz a jedenastoletni Filip Schabowski uplasował się na 2 pozycji.

W dużej lidze największym sukcesem było zdobycie przez Amelię Kwiatkowską tytułu najlepszej 13 letniej zawodniczki XIX edycji Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.

Zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój.