Logo Gminy Busko-Zdrój

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Na zdjęciu znajduje się Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój wraz z działaczami Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mateusz Dziewiatowski uhonorowany statuetką dla najlepszego strzelca turniejuNa zdjęciu znajduje się Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój wraz z działaczami Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz Adam Matysek uhonorowany statuetką dla najlepszego bramkarza turnieju.Na zdjęciu znajduje się Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój wraz z działaczami Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz Cyprian Popielec uhonorowany statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju.  

W dniu 09 lipca 2021 r. na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski U-14 - Puchar im. Kazimierza Deyny.

Przy ul. Kusocińskiego zostały rozegrane dwa mecze, o 3. oraz 1. miejsce.

Jako pierwsze mecz rozegrały drużyny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek był pełen sportowej rywalizacji, żadna drużyna nie opuszczała, co skutkowało doliczeniem dodatkowego czasu gry. Mimo początkowego prowadzenia 1:0 i 2:1 drużyny z Podlasia, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2, a zwycięzcą zostało Mazowsze zdobywając w tym turnieju brąz. Piłkarze udowodnili, że dopóki piłka jest w grze, wszystko może się stać.

Bramki strzelili: Reterski 48, Czułowski 80+2 karny, Gawarecki 86, Moćkun 42, Pietuszewski 68.

Jako drudzy na murawę ruszyli piłkarze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz w ich wykonaniu oglądało się z przyjemnością. Obie drużyny udowodniły, że walczą o 1. miejsce nie bez powodu. Zaangażowanie, walka i determinacja w zdobyciu bramki, to coś, co mogliśmy obserwować przez cały czas. Ostatecznie w 62. minucie bramkę zdobył Mateusz Dziewiatowski, dzięki któremu mecz zakończył się wynikiem 1:0 i wygraną drużyny z Dolnego Śląska.

Po finałach przyszedł czas na dekorację. Oprócz zwycięskich zespołów nagrody indywidualne odebrali również: Cyprian Popielec dla najlepszego zawodnika turnieju, Adam Matysek dla najlepszego bramkarza oraz Mateusz Dziewiatowski dla króla strzelców. Wszyscy nagrodzeni są zawodnikami Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój za umożliwienie organizacji turnieju na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju, wszystkim organizatorom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia oraz kibicom, którzy dzielnie zagrzewali piłkarzy do gry.

Cieszymy się, że nowoczesna infrastruktura Stadionu Miejskiego przyczynia się nie tylko do rozwoju sportu na poziomie lokalnym, ale również ogólnopolskim.

Źródło: Opracowanie własne, strona szpnkielce.pl