Logo Gminy Busko-Zdrój

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

11 – 13 czerwca 2021 r. w Warszawie odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski WUSHU KUNG – FU w centrum sportu w Wilanowie przy ul. Wiertniczej 26a. Mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej zawody zgromadziły zadowolonych zawodników z całej Polski. Buski klub KUNG – FU YANTAI reprezentowało 7 zawodników.

Łącznie zawodnicy buskiego klubu KUNG – FU YANTAI zdobyli 10 medali: 3 złote i 7 srebrnych.

Czarnym koniem zawodów okazała się Hania Makowska, która zdobyła złoty medal w tradycyjnych formach północnych w kategorii wiekowej 12 – 14 lat, tym samym została Mistrzem Polski.

Srebrny medal w tej samej konkurencji, wywalczyła 11 – letnia Amelia Marońska.

Bardzo dobrze wypadły również Antonina Stefańska i Agata Godula, którym niewiele zabrakło do zdobycia brązowego medalu.

W kategorii juniorów, tego samego przedziału wiekowego, srebro osiągnął Wit Kłuskiewicz, który również zdobył srebro w formach z bronią krótką.

W konkurencji seniorów, w tradycyjnych formach północnych, srebro wywalczył Wojciech Ziółek. W formach z bronią długą, po zaciętej rywalizacji, tytuł Wicemistrza Polski osiągnął Franciszek Stefański.

W rywalizacji form podwójnych (Dulian), znakomicie wypadli Franciszek Stefański oraz Wojciech Ziółek, pozostawiając w tyle bardziej utytułowanych zawodników. Była to największa niespodzianka tych mistrzostw.

W tej samej rywalizacji przedziału juniorskiego (12 – 14 lat) srebro wywalczyły Antonina Stefańska i Agata Godula.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za dobry występ na Mistrzostwach Polski w tych trudnych czasach. Pragnę również wyrazić wdzięczność Kubie Kłuskiewicz, który jak zawsze pełnił rolę kierownika ekipy i przygotował wspaniałą fotorelację. Szczególne podziękowania dla wspaniałych rodziców, bez pomocy których, wyjazd byłby niemożliwy. Dziękuję dyrektorom szkół Markowi Madetko – dyrektorowi S.P. w Busku – Zdroju i dyrektorowi ZST-I Sylwestrowi Pałce. Dziękuję Wam wszystkim, dziękuję, że po prostu jesteście.

"Sztuka nigdy się nie kończy, nauka nigdy się nie kończy, innowacje nigdy się nie kończą”

Projekt został częściowo dofinansowany ze środków dotacji z Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój.