Logo Gminy Busko-Zdrój

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Na zdjęciu widoczni są uczestnicy obozu podczas treningu.

Jest to pierwszy rok organizacji piłkarskich obozów sportowych na boiskach Stadionu Miejskiego przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju, ale zdecydowanie można zaliczyć go do udanych. W okresie wakacyjnym murawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Współpraca nawiązana z organizatorem obozów sportowych FootballCode z Katowic, sprawiła, że pozytywna opinia o stadionie dotarła nie tylko w różne rejony Polski, ale nawet nad Morze Śródziemne. Dzięki temu w lipcu oprócz polskiej ekstraklasy na Busko postawiła również ekstraklasa Izraela – drużyna Hapoel Beer Sheva. Obóz był bardzo intensywny – zawodnicy zrealizowali blisko 20 jednostek treningowych, w tym trzy mecze sparingowe z drużyną Wisły Płock, która take w tym czasie przebywała na obozie w Busku-Zdroju, KS Nida Pińczów oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Również zespoły młodzieżowe chętnie korzystały z nowoczesnej i świetnie przygotowanej sportowej infrastruktury naszego słonecznego miasta. Na przełomie lipca i sierpnia BOSIR gościł ponad 150 zawodników z klubów: Kaszowianka Kaszów 1973, Rozwój Katowice oraz ŁKS Łódź, którzy łącznie na stadionowych boiskach trenowali przez blisko 100 godzin, realizując prawie 60 jednostek treningowych, w tym meczy sparingowych, z min. MKS Zaborze Zabrze czy Koroną Kielce.

Pomiędzy treningami zawodnicy znaleźli czas na relaks na Zalewie w Radzanowie i Parku Zdrojowym.

Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju serdecznie dziękuje za obdarzenie nas zaufaniem. Cieszymy się, że wieść o wspaniałej buskiej infrastrukturze sportowej zatacza coraz szersze kręgi, a my dzięki i wraz z władzami Miasta i Gminy Busko-Zdrój realnie przyczyniamy się do rozwoju sportu oraz szkolenia kolejnych, wspaniałych piłkarzy.

Z niecierpliwością czekamy na możliwość goszczenia kolejnych drużyn w przyszłym roku!