Logo Gminy Busko-Zdrój

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Na zdjęciu widoczni są uczestnicy obozu korzystający z boisk na Skateparku

Sport, relaks i wypoczynek – tak w krótkich słowach możemy podsumować letnie obozy sportowe organizowane przez ABC Sportu Zabrze.

Po raz pierwszy Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju miał przyjemność gościć ich w styczniu i lutym tego roku. Cieszymy się, że zaufali nam zimą i zainaugurowali piłkarskie obozy sportowe na Stadionie Miejskim przy ul. Kusocińskiego. Pobyt Wisły Płock oraz MKS Zaborze Zabrze zebrał same pozytywne opinie, a obustronny profesjonalizm, zaangażowanie i chęć dalszej współpracy sprawiły, że już zimą organizatorzy z Zabrza wyrazili chęć zrobienia w Busku-Zdroju letnich obozów sportowych.

Dzięki temu w czerwcu i lipcu na Stadionie Miejskim zameldowały się trzy grupy młodych sportowców w różnym wieku, w tym ponownie drużyna Wisły Płock II. Kilkudziesięciu zawodników przez blisko trzy tygodnie poprawiało swoje piłkarskie umiejętności znajdując przy tym chwilę na relaks i zabawę. Bogata dostępna infrastruktura sportowo-rekreacyjna naszego miasta sprawiła, że dla każdej grupy wiekowej znalazły się atrakcyjne dodatkowe zajęcia i sposoby na spędzenie wolnego czasu. Oprócz boisk piłkarskich uczestnicy chętnie korzystali z Pływalni Miejskiej, Skateparku, Tężni, placu zabaw - statku, kąpieliska w Radzanowie czy Parku Zdrojowego.

Dziękujemy za zaufanie i ponowne wybranie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, jako miejsca przyjaznego przyjaznego zarówno młodszym, jak i starszym sportowcom. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca w przyszłości nadal będzie tak samo owocna.