Logo Gminy Busko-Zdrój

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause
Powrót na stronę główną

Baza wydarzeń

Na zdjęciu widoczni są zawodnicy podczas ceremonii otwarcia.Turniej rozpoczął się uroczystą ceremonią otwarcia, którą zainaugurowali Witold Miller – główny organizator, Michał Maroński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Lesław Ćmikiewicz – reprezentant „Orłów Górskiego”. Podczas ceremonii zaprezentowane zostały wszystkie kluby biorące udział w festiwalu, a dodatkowo kibice mogli podziwiać występ akrobatyczny. Następnie rozpoczęły się rozgrywki. Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach i od pierwszej minuty spotkań nie zabrakło sportowych emocji. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których zmierzyli się:

Grupa A - Barca Academy Warszawa, Piast Gliwice, KKP Korona II, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i AKS 1947 Busko-Zdrój.

Grupa B - Legia Soccer Schools, Wisła Płock, KKP Korona I, Football Academy Busko-Zdrój i AP Champions Busko-Zdrój.

Wszystkie zespoły walczyły dzielnie przy gorącym dopingu ze strony kibiców i cheerleaderek, jednak zwycięzca każdego meczu mógł być tylko jeden. I tak w grupie A liderem tabeli została Barca Academy, a na drugim miejscu zameldował się Piast Gliwice. W grupie B zwyciężyła Wisła Płock, a tuż za nią KKP Korona I i to właśnie te zespoły zmierzyły się w walce o finały.

Półfinały rozpoczęły się meczem Barca Academy vs KKP Korona I który zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Barcy z wynikiem 3:1. Na drugim boisku rozegrany został pojedynek pomiędzy Wisłą Płock, a Piastem Gliwice. Był on bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 3:3. Czekała nas więc nie mniej emocjonująca część – rzuty karne. Tutaj lepszą techniką wykazała się Wisła Płock wygrywając 3:1 i to właśnie ten zespół zmierzył się z Barcą w finale.

Następnie rozegrane zostały mecze o 9. i 7. miejsce. W pierwszym z nich czekał nas „buski” pojedynek – AP Champions Busko Zdrój kontra AKS 1947 Busko-Zdrój, z którego to ten drugi wyszedł zwycięsko. Jednocześnie KKP Korona II pokonała Football Academy Busko-Zdrój. Kolejno do rozgrywek przystąpiły drużyny Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Legia Soccer Schools. Wygrał małopolski zespół i to on zdobył 5. miejsce w turnieju.

Wreszcie przyszedł czas na finały. W meczu o 3. miejsce zagrała KKP Korona I z Piastem Gliwice. Świętokrzyska drużyna musiała uznać wyższość Piasta i z wynikiem 1:2 to na Śląsk trafiły brązowe medale.

Ostatni pojedynek stoczyły Barca Academy i Wisła Płock. Zespół Barcy niesiony poprzednimi zwycięstwami również i tu pokazał pełen wachlarz piłkarskich umiejętności pokonując 5:3 drużynę Wisły i zdobywając zasłużony laur zwycięstwa.

Klasyfikacja końcowa:

1. Barca Academy
2. Wisła Płock
3. Piast Gliwice
4. KKP Korona I
5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza
6. Legia Soccer Schools
7. KKP Korona II
8. Football Academy Busko-Zdrój
9. AKS 1947 Busko-Zdrój
10. AP Champions Busko-Zdrój

Dodatkowo zostały przyznane również nagrody w kategoriach: Zespół Fair Play - tytuł ten otrzymała KKP Korona I, Najlepszy Bramkarz, którym został Oliwier Szymański (Wisła Płock), a statuetkę dla Najlepszego Zawodnika otrzymał Karol Jurczak (Barca Academy).

Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a w szczególności: przedstawicielowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Białe Orły” i głównemu organizatorowi festiwalu – pan Witold Miller, Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój – pan Waldemar Sikora, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - pan Michał Maroński, gościom honorowym - synowi legendarnego polskiego trenera – pan Dariusz Górski oraz reprezentantowi Orłów Górskiego, dwukrotnemu medaliście olimpijskiemu i członkowi Klubu Wybitnego Reprezentanta – pan Lesław Ćmikiewicz, pracownikom Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju wraz z Dyrektorem – pan Arkadiusz Kornaś oraz wszystkim rodzicom, kibicom, którzy wsparli nas tego dnia.

Cieszymy się, że boiska znajdujące się na buskim Stadionie Miejskim przy ul. Kusocińskiego stanowią doskonałe zaplecze treningowo-meczowe dla drużyn z całej Polski i pozwalają na rozgrywanie dużych, profesjonalnych turniejów. Mamy nadzieję, że festiwale piłkarskie na stałe wpiszą się do kalendarza buskich imprez sportowych.