Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

DSCN2537Na przełomie października i listopada na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się ostatnie - szóste rundy zawodów w ramach XX Edycji Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Przez cały rok zawodnicy dziesięciu klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim walczyli oprócz miejsc na podium, również o punkty w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych.

Najstarsi zawodnicy trenowani przez Adriana Szumilasa (Ewa Sroka, Magdalena Grochowina, Julia Lackorzyńska, Kacper Stępień, Mieszko Papier, Bartosz Lachowski, Jakub Bisikiewicz, Ksawery Smoliński, Amelia Kwiatkowska, Weronika Kuc, Mikołaj Przodo, Filip Schabowski, Artur Władny i Franciszek Gawlik) wielokrotnie stając na podium w startach indywidualnych i sztafetowych uplasowali się na czwartym miejscu w generalnej punktacji klubowej całej serii zawodów. Pierwsze miejsce zajęli pływacy z KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, drugie - Barakuda Starachowice, trzecie - Salos Cortile Kielce. Do tak dużego sukcesu przyczynili się także zawodnicy, którzy kontynuują naukę w szkołach ponadpodstawowych poza miastem i w ciągu roku zmienili barwy klubowe: Michalina Kuc jest zawodniczką klubu KKS 1925 Włókniarz Kalisz, Milena Skoczylas - MKS Juvenia Wrocław a Igor Litwiński - Korony Swim Kielce.

W klasyfikacji indywidualnej Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej w kategorii Młodzik 13 lat drugie miejsca zajęli Weronika Kuc i Franciszek Gawlik. Filip Schabowski zdobył trzecie miejsce w kategorii Młodzik 12 lat. Wśród pływaków UNII jest również trzeci najlepszy zawodnik województwa świętokrzyskiego w kategorii Junior 14 - 15 lat - Mieszko Papier.

6 listopada w finałowej Rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej brali udział podopieczni Michała Majewskiego i Michała Skoczylasa: Milena Gubała, Pola Wawro, Natalia Bławat, Małgorzata Jamioł, Nina Kaleta, Jaku Wójcicki, Jakub Małek, Ksawery Wilk, Zuzanna Szybajło, Nadia Margosiak, Julia Marzec, Maja Arabska, Zuzanna Zalewska, Wiktor Litwiński, Oliwer Gliński, Oskar Szczepański, Marcel Stachowicz, Leon Przodo, Błażej Wilk, Zuzanna Kozieł i Paulina Rączka.

Ostatnie ligowe zawody młodsza drużyna MUKS UNIA zakończyła na drugim miejscu w punktacji drużynowej zaraz po KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jednak w ogólnym zestawieniu nie udało się nadrobić punktowej straty do Centrum Staszów i finalnie zajęła bardzo wysokie - trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu klubów pływackich w województwie.

W rankingu indywidualnym Nina Kaleta zajęła czwarte miejsce, Julia Marzec - piąte (kategoria 9 lat). W kategorii 10 lat tuż obok podium stanęli: 4 miejsce - Jakub Wójcicki, piąte - Marcel Stachowicz, szóste - Milena Gubała i Oskar Szczepański, Wśród zawodniczek 11 letnich Zuzanna Szybajło była czwarta.

Zakończenie sportowych zmagań w tegorocznej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej nie oznacza odpoczynku i przerwy w treningach. Poza Ogólnopolskim Sprawdzianem Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej, który odbędzie się w sobotę, 20 listopada na Pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie i organizowanymi tydzień później Ogólnopolskimi Zawodami Pływackimi o Puchar Prezydenta miasta Kielce zawodnicy MUKS UNIA są w ostatniej fazie przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski. Jeszcze w tym roku zobaczymy reprezentantów MUKS UNIA w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17 - 18 lat w Bydgoszczy, Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Lublinie i Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w Olsztynie.

Zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój.

Sponsorem buskich pływaków jest REALNET Marek Ciszewski, MASTERGRUPA Marcin Ciesielski i Dolina Nidy.

DSCN1231
DSCN1307
DSCN1319
DSCN1335
DSCN1415
DSCN1337
DSCN1505
DSCN1563
DSCN1893
DSCN1901

https://www.unia.busko.pl/galeria/469-6-runda-final-duza-swietokrzyska-liga-plywacka-ostrowiec-swietokrzyski-2021 - foto 6 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

https://www.unia.busko.pl/galeria/470-6-runda-final-mala-swietokrzyska-liga-plywacka-ostrowiec-swietokrzyski-2021 - foto - 6 Runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej