Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zdjęcie przedstawia pływaczkę Adrianę WąsikDoskonałe - trzecie miejsce podczas rozgrywanych w Bydgoszczy 78 Zimowych Mistrzostw Polski wywalczyła Adriana Wąsik, reprezentująca od 2019 roku MUKS UNIA Busko-Zdrój.

W mistrzostwach rywalizowało w sumie 600 seniorów, młodzieżowców i juniorów 17 - 18 lat, zrzeszonych w 118 klubach z całej Polski. Nasza medalistka świetnie zaprezentowała się w grupie juniorskiej zarówno na 100 jak i 200m, ale to właśnie wyścig na 200 m stylem motylkowym okazał się być jej koronnym dystansem. Adriana uzyskała premiowany trzecim miejscem czas 2:18.54.

Zawodniczka na co dzień mieszka w Kanadzie i trenuje pływanie od od 7 roku życia. Wielokrotnie brała udział w mistrzostwach Kanady Centralnej i Wschodniej, kwalifikując się m.in. do eliminacji Olimpijskich. Jak powiedziała, to dla niej ogromne szczęście, że mogła uczestniczyć w Mistrzostwach Polski i reprezentować MUKS UNIA, ponieważ z Buska-Zdroju pochodzą jej dziadkowie i rodzice a medal Mistrzostw Polski jest dla niej szczególnym osiągnięciem.

Warto nadmienić, że zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" realizowane przez MUKS UNIA Busko-Zdrój jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój.