Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

BUSKOPOL S.A. - Budownictwo Wodne i Ochrona Środowiska

buskopolPrzedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1945 roku jako Rejonowe Kierownictwo Robót Wodno-Melioracyjnych, a od 1952 roku jako Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne. W 1991 roku przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę pracowniczą i przyjęło obecną nazwę. W czerwcu 2006 r. firma BUSKOPOL Spółka z o.o. stała się jedną z firm Grupy KEM z Dąbrowy Górniczej. Możliwości finansowe, kadrowe i sprzętowe pozwalają firmie „Buskopol" na konkurowanie z największymi przedsiębiorstwami w Polsce i pozyskiwaniu dużych kontraktów. W 2004 roku „Buskopol" Sp z o.o. uzyskało certyfikat jakości ISO 9001:2000 przyznany przez Bureau Veritas Certification Polska. Dzięki certyfikatowi klienci będą mogli być pewni, że współpracują z firmą rzetelną i przede wszystkim zarządzaną w oparciu o międzynarodowe standardy jakości. (www.buskopol.pl)

GRUPA PSB S. A - Polskie Składy Budowlane

psbGrupa Polskie Składy Budowlane S.A. jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych w Polsce. Sieć ta ma swoje placówki na terenie całej Polski. Dopełnieniem oferty są sklepy samoobsługowe PSB-Mrówka i Mini-Mrówka, oferujące klientom detalicznym materiały potrzebne do budowy, remontu i wykończeń domu i ogrodu. Grupa PSB od 2000 r. wydaje pismo branżowe „Głos PSB" adresowany do stałych klientów i uczniów szkół budowlanych a także „Barometr budownictwa" będący comiesięcznym raportem o polskim budownictwie. Grupa realizuje program „Buduj z PSB". Dla osób planujących budowę domu uruchomiono również blog poradnikowy „Z kim budować". W 1999 roku Grupa PSB, jako pierwsza sieć z Europy Środkowo-Wschodniej, została członkiem międzynarodowej sieci grup zakupowo-sprzedażowych Euro-Mat. To największa na naszym kontynencie federacja firm kupieckich branży budowlanej. W jej skład wchodzą 23 grupy zakupowo-sprzedażowe z 22 krajów europejskich. Firma od wielu lat wspiera działania mające na celu rozwój lokalnej społeczności. Do najważniejszych działań o charakterze charytatywnym i filantropijnym należą m.in.: pomoc finansowa i materialna dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego „Górka", coroczny mecenat Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, wsparcie Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie oraz pomoc osobom niepełnosprawnym i powodzianom. Grupa PSB jest wydawcą albumu „Świętokrzyskie z Lotu Ptaka" oraz mecenasem wydania albumu „Ponidzie". W ciągu dwunastu lat działalności Grupa PSB uzyskała szereg branżowych nagród i wyróżnień, z których najważniejsze to: Godło Promocyjne "Teraz Polska", Gazele Biznesu, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu BCC, Medal Europejski BCC, tytuły „Filar Polskiej Gospodarki", „Dystrybutor Roku" oraz „Lider Regionu Świętokrzyskiego". (www.grupapsb.com.pl)

MAGTRANS - Transport i spedycja

magtransMagtrans jest jedną z największych firm tego typu na terenie Polski południowej. Specjalizuje się w spedycji oraz przewozach krajowych i międzynarodowych głównie na terenie Niemiec, Francji, Holandii, Belgii, Anglii, Hiszpanii. Przedsiębiorstwo oddaje do dyspozycji swoich klientów flotę, liczącą ponad 200 zestawów nowoczesnych pojazdów. Tabor firmy stanowią samochody ciężarowe, których silniki są zgodne z europejskimi normami emisji spalin. Stale powiększająca się flota jest ciągle unowocześniana a transportowane towary objęte są polisą ubezpieczeniową. Wysoki poziom usług to zasługa wieloletniego doświadczenia oraz profesjonalnej kadry: doskonale wyszkolonych kierowców oraz doświadczonych spedytorów. Firma Magtrans jest laureatem wielu prestiżowych nagród: Wyróżnienia w rankingu „Wehikuł czasu" przyznawanego przez Gazetę Prawną, Diamentów Forbesa nadawanych przez ogólnoświatowy miesięcznik Forbes oraz Dun & Bradstreet, świadectwa „Przejrzysta Firma" wręczanego przez agencję Dun & Bradstreet, dyplomu „Kobieta Przedsiębiorcza dla Anny Magdziak" przyznanego przez BRE Bank oraz miesięcznik Fobres oraz miana „Gazeli Biznesu 2007" w rankingu dziennika Puls Biznesu. (www.magtrans.eu)

METALKOP - Kontenery stalowe

metalkopFirma powstała w 1971 roku jako usługowy zakład rzemieślniczy zatrudniający 2 pracowników i świadczący usługi w zakresie tzw. ślusarki budowlanej. Po 13 latach działalności przekształcona została w rodzinną firmę produkcyjną. W tym czasie produkowała rusztowania budowlane typu Warszawa oraz rusztowania własnej konstrukcji z przeznaczeniem do robót budowlanych szczególnie elewacyjnych. Od 1992 roku Metal Kop specjalizuje się w produkcji kontenerów stalowych do transportu materiałów sypkich, półpłynnych, na wszelkiego rodzaju potrzeby budownictwa, do gruzu, na złom i do transportu odpadów poubojowych. Kontenery posiadają pojemność od 5 m3 do 47 m3. Przystosowane są do hakowego, linowego, łańcuchowego oraz bramowego systemu załadunku. Większość produkcji (80%) skierowana jest do krajów Unii Europejskiej szczególnie do Belgii, Francji, Niemiec i Włoch. Wyroby charakteryzuje najwyższa jakość, trwałość i co najważniejsze bezpieczeństwo ich użytkowania, co wynika z blisko 38-letniego doświadczenia w tej branży. (www.metal-kop.pl)

SAS - Kotły grzewcze

sasFirma o ponad 30–letnim doświadczeniu, produkuje zarówno kotły tradycyjne, przystosowane do spalania węgla i drewna opałowego, jak i kotły automatyczne. Są one wykorzystywane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w obiektach o większych powierzchniach takich jak budynki użyteczności publicznej czy też obiekty usługowe. Ich prosta a zarazem niezawodna konstrukcja sprawia, iż obsługa i eksploatacja kotłów SAS jest intuicyjnie prosta. Firma jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w tym m.in.: Certyfikatu Zgodności Systemu Zarządzania Jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2008, wyróżnienie w X edycji Gazele Biznesu, wyróżnienie dla najdynamiczniej rozwijających się firm w 2009 roku- „Świętokrzyska Victoria 2009" w kategorii „Przedsiębiorczość", wyróżnienie w X edycji „Świętokrzyskiej Nagrody Jakości 2008" w kategorii średnich przedsiębiorstw produkcyjnych oraz wyróżnienie Gazety Prawnej w rankingu „Wehikuły Czasu". Obecnie firma zatrudnia ponad 120 osób i ma odbiorców na terenie całej Polski a także poza granicami kraju, współpracując z kontrahentami m.in. z Węgier, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Włoch, Danii. Mieczysław Sas znany jest wśród lokalnej społeczności jako człowiek niespotykanie wielkiego serca. Od wielu lat regularnie wspiera duchowo i finansowo wszelkie akcje charytatywne, kulturalne i społeczne mające miejsce w Busku-Zdroju. (www.sas.busko.pl)

SULPHUR ZDRÓJ EXIM - Leki na bazie wód siarczkowych i borowin

sulphurFirma Sulphur Zdrój Exim istnieje na buskim rynku od 1992 roku. Ideą przyświecającą powstaniu firmy było stworzenie alternatywy dla pacjentów niemających możliwości leczenia sanatoryjnego. Firma posiada w 100% rodzimy kapitał, co czyni ją jednym z nielicznych polskich producentów leków. Jako jedyna w kraju pracuje na bazie wód siarczkowych oraz borowin. Z ich naturalnego bogactwa od prawie 200 lat korzysta się w uzdrowiskach: Busko-Zdrój i Solec-Zdrój, skutecznie lecząc choroby stawów, kręgosłupa, pourazowe narządu ruchu oraz skóry (głównie łuszczycę). Wszystkie leki oraz produkty uzdrowiskowe wytwarzane są w gminie Busko Zdrój, w halach produkcyjnych spełniających najwyższe standardy produkcji leków (m.in. zapewnienie czystości mikrobiologicznej, odpowiedniej wilgotności i temperatury). Każda seria produktów podlega ścisłej kontroli w znajdującym się na terenie zakładu laboratorium fizyko-chemicznym i mikrobiologicznym, co zapewnia niezmiennie wysoką ich jakość. W procesie produkcji oprócz wody siarczkowej oraz borowin wykorzystywane są najwyższej jakości surowce farmaceutyczne. Działanie lecznicze leków firmy Sulphur Zdrój jest udokumentowane w licznych badaniach klinicznych prowadzonych w ośrodkach naukowych na terenie całego kraju. Wszystkie leki produkowane przez firmę przeszły także proces harmonizacji wymagany przez Unię Europejską dla produktów leczniczych . Firma została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami w tym m.in. Wyróżnienie w konkursie „Złota Pieczęć Natury 2008-Najlepszy Kosmetyk Naturalny"- Sulphur Zdrój EXIM za Buską Maskę Siarczkową, „Nagroda gospodarcza dla Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Sulphur Zdrój za Produkt Roku - seria leków przeciwreumatycznych na bazie naturalnych tworzyw uzdrowiskowych". (www.sulphur.com.pl)Teksty źródłowe: strony internetowe firm

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013