Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Od decyzji pacjenta, z jakiej formy leczenia uzdrowiskowego chce skorzystać zależą dalsze kroki jego postępowania. W przypadku pobytu pełnopłatnego wystarczy wybrać ofertę, termin i dokonać rezerwacji. Jeśli jednak chcemy skorzystać z opcji bezpłatnej albo odpłatnej jedynie częściowo należy pamiętać o kilku dodatkowych krokach:

  • Po pierwsze - wizyta lekarska w gabinecie posiadającym umowę z NFZ, w czasie której lekarz wystawia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitacje uzdrowiskową, które następnie przesyła do właściwego oddziału Funduszu.
  • Po drugie – akceptacja lub odrzucenie wniosku przez NFZ – Fundusz ma na jego rozpatrzenie 30 dni a o kolejności rozpatrywania wniosków decyduje data jego wpływu. Termin ten może zostać przedłużony z przyczyn proceduralnych o 14 dni. O przyznaniu lub odmowie przyznania sanatorium Wojewódzki Odział NFZ informuje pisemnie podając przyczyny.
  • Po trzecie – potwierdzenie akceptacji oraz wskazanie przez fundusz miejsca i terminu leczenia uzdrowiskowego. Doręczając skierowanie na leczenie w sanatorium uzdrowiskowym, oddział wojewódzki NFZ informuje o zasadach odpłatności za pobyt w sanatorium, w tym, jeżeli dotyczy, o całkowitych kosztach za pobyt opiekuna.

W przypadku osób dorosłych zalecana częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego wynosi nie więcej niż raz na 18 miesięcy. Okres oczekiwania nie jest jednolity dla wojewódzkich oddziałów NFZ i zależy od ilości pacjentów, którzy w danym oddziale NFZ złożyli skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i oczekują na jego realizację.

Lekarz kierując i kwalifikując pacjenta na leczenie uzdrowiskowe opiera się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do leczenie uzdrowiskowego. Zarówno wskazania i jak i przeciwwskazania są analizowane indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta.

Co należy zabrać wyjeżdżając na leczenie uzdrowiskowe:

  • skierowanie na leczenie uzdrowiskowe - potwierdzone przez Wojewódzki Oddział NFZ;
  • dowód tożsamości;
  • aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego;
  • wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych oraz karty informacyjne z leczenia szpitalnego, które mogą mieć związek ze skierowaniem lub leczeniem w uzdrowisku;
  • stale przyjmowane leki na cały okres pobytu.

Szczegółowe informacje dotyczące lecznictwa uzdrowiskowego znaleźć można na stronach internetowych wojewódzkich oddziałów NFZ i Ministerstwa Zdrowia.


Zródła:
Ministerstwo Zdrowia- www.mz.gov.pl
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia dnia 5 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013