Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Radzanów - zalewW pobliskiej wsi Radzanów, odległej o ok. 2 km na południe od Zdroju usytuowane jest kąpielisko zorganizowane na zbiorniku rekreacyjnym o powierzchni 11 ha. Prowadzi do niego zarówno ścieżka rowerowa jak i spacerowa.

W okresie letnim tereny rekreacyjno-wypoczynkowe w Radzanowie oferują amatorom wodnych kąpieli szereg atrakcji: odbudowaną i poszerzoną plażę, odnowione molo i „grzybki” chroniące przed upałem. Dla miłośników grillowania powstał kamienny grill a aktywny wypoczynek zapewni boisko do gry w siatkówkę plażową.

Warto zaznaczyć, że nad bezpieczeństwem gości radzanowskiego kąpieliska czuwają ratownicy. W ogrodzonym kompleksie znajdują się ponadto parking i letni bar.

Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone w 2010 r. w ramach zadania „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych wokół zbiorników wodnych w Radzanowie”, na którego realizację gmina pozyskała środki z funduszy europejskich.

Kąpielisko w Radzanowie (fot. P. Kaleta)Radzanów (fot. P. Kaleta)
© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013