Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Busko – Wełecz – Kameduły

18 km, ścieżka asfaltowa

Ścieżka rowerowa Busko-Zdrój - Wełecz - Kameduły (fot. Jarosław Kruk)Początek i koniec: Ścieżka rozpoczyna się i kończy, tworząc pętlę u zbiegu ul. Langiewicza i Szanieckiej w Busku-Zdroju.

Zasięg trasy: Trasa przebiega przez malownicze tereny Szanieckiego, Nadnidziańskiego i Solecko - Pacanowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Obszar, na którym ją zlokalizowano od zachodu zamyka administracyjna granica gminy Busko-Zdrój. Na północy zbliża się do miejscowości Kameduły, Nowy Folwark Mikułowie. Od południa trasa nie przekracza drogi wojewódzkiej biegnącej z Buska do Pińczowa. Na wschodzie ścieżka wchodzi w obręb miasta przekraczając drogę wojewódzką Busko - Nowy Folwark.

Atrakcje: W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki znajdują się 2 pomniki przyrody: sosna na szczudłach w Wełczu oraz trzydęby w Kamedułach. Na trasie zlokalizowano 4 zadaszone miejsca odpoczynku. Na zmęczonych rowerzystów oczekują ustawione tam stoliki i ławki. Dodatkowym atutem ścieżki jest jej oddalenie od ruchliwych ciągów komunikacyjnych, odcinki usytuowane wśród pól i łąk oraz przejazd przez tereny leśne. Dzięki temu korzystanie z tej formy wypoczynku jest bezpieczne i komfortowe również dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla osób starszych, niezbyt pewnie czujących się na rowerach.

Ścieżka rowerowa Busko-Zdrój - Wełecz - KamedułyŚcieżka rowerowa Busko-Zdrój - Wełecz - Kameduly (mapa)

Busko – Radzanów

3 km, ścieżka asfaltowa, oświetlona

Początek i koniec: Ścieżka łączy uzdrowisko z pobliskim Ośrodkiem Rekreacyjnym w Radzanowie.

Zasięg trasy: Ścieżka na długości 1269 m biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 973 Busko-Zdrój - Tarnów.

Atrakcje: W okresie letnim w Radzanowie działa kąpielisko zorganizowane na zbiorniku rekreacyjnym o pow. 11 ha. Na terenie kąpieliska działa wypożyczalnia sprzętu oraz mała gastronomia a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Wytrawnym turystom Radzanów oferuje również inne atrakcje, m.in. zespół dworski z XVIII wieku z łamanym polskim dachem gontowym. W skład dworu wchodzi park krajobrazowy z XVIII wieku.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013