Koło Gospodyń Wiejskich w ŁagiewnikachDziałalność Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Łagiewnik jest dziś szeroko znana. Święto Plonów, Festyn Rodzinny, Mikołajki dla dzieci oraz Wieczorki seniorów to tylko nieliczne wydarzenia, które na stałe wpisały się już w kalendarzach Gospodyń z sołectwa.

Aktywne uczestnictwo Pań w cyklicznych imprezach stwarza znakomitą możliwość promocji własnych smakołyków (ciast i nalewek). Działalność Koła nie ogranicza się tylko do organizacji wydarzeń kulturalnych na terenie Miasta i Gminy, ponieważ Gospodynie równie chętnie wychodzą naprzeciw zainteresowaniom sąsiadów, organizując od 2009r. wycieczki krajoznawcze i krajobrazowe (Zakopane, Solina).

15 listopad 2009 r. dla Członkiń Koła Gospodyń Wiejskich był dniem zakończenia bardzo dużego przedsięwzięcia, którego realizacji podjęły się i z którego znakomicie się wywiązały. Jego celem było przygotowanie poczęstunku dla gości zaproszonych na otwarcie zmodernizowanej i odnowionej świetlicy środowiskowej. Miejsce to, dziś służy całej społeczności wiejskiej.

W miesiącach letnich Gospodynie organizują tzw. Zabawy pod chmurką, w których z przyjemnością uczestniczą wszystkie pokolenia. Panie z nieprzeciętnym zapałem zawsze służą swoją pomocą. Zaproszeni goście, sąsiedzi z terenu gminy i mieszkańcy wsi uczestniczący w uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej poległych w 1940r. mieszkańców Łagiewnik spotkali się z ogromną życzliwością Gospodyń, które w myśl powiedzenia „gość w dom, Bóg w dom" podjęły poczęstunkiem wszystkich przybyłych.

Rokrocznie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uczestniczą w Dożynkach Gminnych. W ubiegłym roku (2009) ich trud i wyobraźnia zostały docenione i wyróżnione. Komisja konkursowa przyznała Paniom zaszczytne trzecie miejsce w kategorii najpiękniejszy wieniec. Dzięki tej nagrodzie delegacja z Łagiewnik miała możliwość uczestnictwa w Dożynkach Ogólnopolskich zorganizowanych na Jasnej Górze.

 Koło Gospodyń Wiejskich w ŁagiewnikachKoło Gospodyń Wiejskich w Łagiewnikach