Koło Gospodyń Wiejskich w MikułowicachKoło założone zostało 26 lipca 2007 roku, powstało mając na celu aktywację środowiska wiejskiego, promowanie miejscowości, gminy, a także produktów lokalnych oraz kultywowanie tradycji i obyczajów regionalnych. Obecnie Koło tworzy 5 członkiń. Zarząd Koła tworzą: Henryka Magdziak, Barbara Błachut, Renata Styrna, Barbara Kańska, Jolanta Piwowarska .

Do osiągnięć, którymi Gospodynie mogą się poszczycić należą:

- 2008 r. - I miejsce za najpiękniejszy wieniec na dożynkach gminnych w Zwierzyńcu oraz finał wojewódzkiego konkursu „ Nasze kulinarne dziedzictwo", który odbył się w Tokarni 22 czerwca 2008r.
- 2009 r. - I miejsce za ,,najpiękniejsze stoisko'' na dożynkach gminnych w Podgajch z którego nagrodę przekazały choremu chłopcu ze Stopnicy
- 2009 r. - I miejsce w konkursie na najlepsze ciasto truskawkowe, który odbył się w Błońcu
- 2010 r. - III miejsce za najpiękniejszy wieniec na dożynkach gminnych w Młynach

Corocznie Koło Gospodyń Wiejskich bierze udział w Festiwalu Zdrowia promując zdrowy tryb życia i zdrową żywność.

Koło Gospodyń Wiejskich z Mikułowic wspiera aktywnie Ochotnicza Straż Pożarna. Panie z Koła chętnie uczestniczą w Kiermaszach Świątecznych i spotkaniach koalicyjnych Kół. Receptą na sukces Pań jest zapewne ich podejście do życia oraz wytyczonych celów. Koło choć niewielkie działa prężnie. Ma wielu przyjaciół, m.in.: Małgorzatę Rogowską, Anitę Rasałę, Teresę Badurę i Anię Wójcik. Panie co roku uczestniczą gościnnie podczas uroczystości dożynkowych, angażując się w ich artystyczną część.

Same Panie podkreślają, że ich współpraca nie ogranicza się tylko do działalności Koła: - Jesteśmy razem też w życiu codziennym na dobre i złe chwile i jesteśmy dumne z tego, co robimy i w jaki sposób promujemy naszą miejscowość. Zawsze jesteśmy tam gdzie nas potrzebują.

Koło Gospodyń Wiejskich w MikułowicachKoło Gospodyń Wiejskich w Mikułowicach