Koło Gospodyń Wiejskich w PodgajachDziś również mieszkańcy wsi Podgaje mogą poszczycić się wspaniale działającym Kołem Gospodyń Wiejskich, które tworzy 15 Gospodyń. Koło powstało w lutym 2008r. Zarząd Koła tworzą: Magdalena Baran, Iwona Kwiecień, Dorota Drożdż i Halina Siemieniec.

Po raz pierwszy Gospodynie zaprezentowały swoje umiejętności podczas Dożynek Gminnych w Zwierzyńcu. Panie z Koła za działalność na rzecz promocji sołectwa zdobyły liczne wyróżnienia, nagrody i dyplomy.

Mieszkańcy Podgaja byli również gospodarzami sierpniowych uroczystości dożynkowych w 2009 roku, podczas organizacji których Panie z Koła brały czynny udział w przygotowaniach tego wspaniałego święta. Wszystkich przybyłych gości witali Starostowie Dożynek Magdalena Baran i Marek Wojciechowski.

Koło Gospodyń Wiejskich w PodgajachKulinarny talent Pań mogli poznać nie tylko uczestnicy dożynek, ale również osoby przybyłe na Piknik Rodzinny 2010. Zabawę na świerzym powietrzu poprowadzili Jacek Strzelecki i Janusz Ciba. Podczas trwania Pikniku królowały naleśniki z różnorodnym nadzieniem.

Gospodynie bardzo chętnie podejmują liczne działania promujące swoje siedlisko. Są również inicjatorkami i uczestniczkami wydarzeń kulturalnych. Karty kroniki Koła w ostatnich dniach września 2010r. wzbogaciły się o nowe informacje i fotografie dotyczącego zjazdu kombatantów, który został zorganizowany w sołectwie, podczas którego Gospodynie podjęły gości dobrym słowem i poczęstunkiem.