Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Koło Gospodyń Wiejskich w WełczuKoło Gospodyń Wiejskich w Wełczu zostało założone w kwietniu 2007 roku przez Małgorzatę Donoch. Koło zrzesza 13 osób. Jego zarząd tworzą Janina Kula , Barbara Cieplińska, Danuta Lechowska i Lidia Jurzysta.

Gospodynie z Koła są organizatorkami licznych wydarzeń kulturalnych. Dzięki zaangażowaniu członkiń koła mieszkańcy Gminy Busko – Zdrój mają możliwość uczestniczyć w kiermaszach przedświątecznych, festynach lokalnych, dożynkach gminnych czy cyklicznych zabawach, na których Panie prezentują swoje wyroby i zachęcają do degustacji przygotowanych przez siebie potraw i słodkości. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich od 2009 roku w Wełczu organizowane jest Święto Czosnku .

Gospodynie z aprobatą przyjmują zaproszenia do udziału w konkursach i zawodach. Liczne nagrody zdobyte przez panie podczas imprez lokalnych świadczą o ich pozytywnym podejściu i zaangażowaniu w sprawy wsi i jej promocji. Koło otrzymało szereg wyróżnień i podziękowań za swoją pracę. Wyobraźnia Pań z Koła zaowocowała zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie na najciekawszą formę wikliniarską w 2007 r. oraz na oryginalną potrawę z truskawek. W 2008 r. stoisko dożynkowe wykonane przez Gospodynie zajęło również zaszczytne pierwsze miejsce podczas dożynek w Zwierzyńcu. Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich stale rozszerza swoją działalność, uczestniczy w nowych przedsięwzięciach.

Podczas tegorocznych dożynek zorganizowanych w Młynach trud i wysiłek Koła został także dostrzeżony przez społeczeństwo i nagrodzony w kategoriach stoisko dożynkowe( miejsce III) oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy (miejsce II).

 Koło Gospodyń Wiejskich w WełczuKoło Gospodyń Wiejskich w WełczuKoło Gospodyń Wiejskich w Wełczu
© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013