Koło Gospodyń Wiejskich w WełczuKoło Gospodyń Wiejskich w Wełczu zostało założone w kwietniu 2007 roku przez Małgorzatę Donoch. Koło zrzesza 13 osób. Jego zarząd tworzą Janina Kula , Barbara Cieplińska, Danuta Lechowska i Lidia Jurzysta.

Gospodynie z Koła są organizatorkami licznych wydarzeń kulturalnych. Dzięki zaangażowaniu członkiń koła mieszkańcy Gminy Busko – Zdrój mają możliwość uczestniczyć w kiermaszach przedświątecznych, festynach lokalnych, dożynkach gminnych czy cyklicznych zabawach, na których Panie prezentują swoje wyroby i zachęcają do degustacji przygotowanych przez siebie potraw i słodkości. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich od 2009 roku w Wełczu organizowane jest Święto Czosnku .

Gospodynie z aprobatą przyjmują zaproszenia do udziału w konkursach i zawodach. Liczne nagrody zdobyte przez panie podczas imprez lokalnych świadczą o ich pozytywnym podejściu i zaangażowaniu w sprawy wsi i jej promocji. Koło otrzymało szereg wyróżnień i podziękowań za swoją pracę. Wyobraźnia Pań z Koła zaowocowała zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie na najciekawszą formę wikliniarską w 2007 r. oraz na oryginalną potrawę z truskawek. W 2008 r. stoisko dożynkowe wykonane przez Gospodynie zajęło również zaszczytne pierwsze miejsce podczas dożynek w Zwierzyńcu. Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich stale rozszerza swoją działalność, uczestniczy w nowych przedsięwzięciach.

Podczas tegorocznych dożynek zorganizowanych w Młynach trud i wysiłek Koła został także dostrzeżony przez społeczeństwo i nagrodzony w kategoriach stoisko dożynkowe( miejsce III) oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy (miejsce II).

 Koło Gospodyń Wiejskich w WełczuKoło Gospodyń Wiejskich w WełczuKoło Gospodyń Wiejskich w Wełczu