Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Koło Gospodyń Wiejskich w WiduchowieKoło Gospodyń Wiejskich w Widuchowie powstało wiosną 2007 r. Siedzibą Koła stał się budynek dawnej szkoły podstawowej. Po likwidacji tej placówki zrodził się pomysł powstania w Widuchowie Wiejskiego Domu Kultury i Sztuki Ludowej.

W części pomieszczeń urządzono ekspozycję zebranych we wsi zabytkowych eksponatów, które tworzą wyjątkową Izbę Regionalną, przypominającą wiejskie mieszkanie sprzed dziesięcioleci. Pozostałe pomieszczenia szkoły służą społeczności Widuchowy. Dla dzieci i młodzieży są sale świetlicowe, które opieką otoczyło Buskie Samorządowe Centrum Kultury, dla dorosłych jest sala spotkań wraz z aneksem kuchennym. Koło Gospodyń Wiejskich dba aby wszyscy tutaj czuli się dobrze.

Od początku swego istnienia Gospodynie z Widuchowy prężnie uczestniczyły w wielu wydarzeniach nie tylko w Busku – Zdroju. Debiutem Koła był udział w Forum Kobiet w Kielcach w 2007 r., od tamtej pory wielobarwne stoiska z charakterystycznymi pączkami są ozdobą wielu imprez nawet poza świętokrzyskim regionem. Pączki, których wyjątkowość została podkreślona na arenie międzynarodowej podczas Konferencji na Węgrzech w 2009 r. przygotowuje Pani Teresa Wrona. Mimo, że przepis na jej pączki jest powszechnie znany – to tylko te przez nią przygotowywane mają w sobie „to coś".

Widuchowa, to miejsce bardzo gościnne. W pierwszy weekend sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na odpust i „Święto Ogórka". Rodzinna zabawa pozwala w pełni cieszyć się latem i wakacjami. Tradycją stały się również spotkania ostatkowe w świetlicy wiejskiej w Widuchowie. Wtedy do późna rozbrzmiewa muzyka, w rytm której bawią się goście.

 Koło Gospodyń Wiejskich w WiduchowieFestyn Święto Ogórka 2009 (fot. T. Sępioł)
© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013