Koło Gospodyń Wiejskich w ZbludowicachKoło Gospodyń Wiejskich w Zbludowicach powstało w 2006r. Liczy 16 członkiń. Przewodniczącą koła jest Stanisława Musiał. Od chwili powstania Koło stara się zaktywizować społeczność Zbludowic. Jego siedzibą jest świetlica przy Samorządowym Gimnazjum w Zbludowicach. Zarząd Koła tworzą: Stanisława Musiał, Urszula Strzelecka, Lidia Pałka i Urszula Wacławik.

W tym celu jest współorganizatorem corocznych „Pikników przy remizie". Współpraca ze strażakami pozwoliła zorganizować już 4 takie imprezy. Pikniki są okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również prezentacji talentów. Przede wszystkim na scenie prezentują się dzieci, rywalizując o nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Koło organizuje również spotkania Pań przy okazji świąt, Andrzejek i Dnia Kobiet. W przygotowaniu programów imprez Panie współpracują ze szkołami.

Wspólnie z dziećmi przygotowują tradycyjne potrawy i wykonują ozdoby świąteczne na kiermasze. Członkinie Koła pozyskały środki i wykonały 15 strojów regionalnych, w których prezentują się na imprezach szkolnych i środowiskowych gimnazjalistki.

 Koło Gospodyń Wiejskich w ZbludowicachKoło Gospodyń Wiejskich w ZbludowicachKoło Gospodyń Wiejskich w Zbludowicach