Bogusław KaczyńskiBogusław Kaczyński to ulubieniec publiczności, zdobywca Wiktorów, Złotych Ekranów. Jego książki: Dzikie orchidee, Kretowisko i Wielka sława to żart, były bestsellerami wydawniczymi i uhonorowane zostały nagrodami literackimi.

Jest menadżerem światowej sławy, twórcą Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz słynnych Festiwali Muzyki w Łańcucie. W 1993 roku został wybrany na stanowisko prorektora ds. artystycznych Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1994-1998 pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Muzycznego Roma w Warszawie i uhonorowany został międzynarodową nagrodą Lider promocji Kultury Polskiej. Dzieci nadały mu tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu. Dowody uznania międzynarodowej krytyki przyniosły mu prezentacje monodramu o Janie Kiepurze i Marcie Eggerth (ponad 1000 przedstawień), wykłady z dziedziny historii muzyki i sztuki operowej oraz galowe wieczory z cyklu Bogusław Kaczyński przedstawia.

Został zaliczony do grona dziesięciu największych osobowości telewizyjnych XX stulecia. W 2002 roku podczas gali z okazji 50-lecia TVP otrzymał statuetkę i tytuł Gwiazda Telewizji Polskiej. W 2006 roku uhonorowany został prestiżową nagrodą Piękniejsza Polska oraz tytułem Mistrz Mowy Polskiej.

Bogusław Kaczyński założył fundację „Orfeo", która ma na celu wspierać kulturę narodową, propagować sztukę wśród dzieci i młodzieży oraz promować ambitne inicjatywy artystyczne.

Każde spotkanie z Panem Bogusławem Kaczyńskim jest wielką duchową ucztą. Obcowanie z człowiekiem tak wyczulonym na piękno muzyki to prawdziwa rzadkość. Wieloletnią pracą stworzył kulturę dla milionów udowadniając, że sztuka nie musi być hermetyczna, można z nią wyjść do tłumów.