Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Profesor Krzysztof Bielecki Profesor Krzysztof Bielecki w 1966 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych, a w 1988 roku, na podstawie dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego Rada Państwa, przyznała mu tytuł naukowy profesora. W swej karierze zawodowej pełnił funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz ordynatora i kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Pełnił też rolę wykładowcy i konsultanta medycznego. Jest członkiem Naczelnej Izby Lekarskiej, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, a także zagranicznych organizacji: Worls Council of Enterostomal Therapy, European Society of Surgical Oncology, International Society of University Colon and Rectal Surgeons. Wykształcenie zdobył nie tylko w Polsce, ale i zagranicą: we Włoszech, Amsterdamie, Anglii, Niemczech, Szwecji.

Wyróżniony został szeregiem medali i nagród, a wśród nich: Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagroda I stopnia Ministra Zdrowia, Nagroda Burmistrza Warszawy, Nagroda Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej I stopnia. Swoje artykuły o tematyce zdrowotnej publikuje na łamach wielu naukowych wydawnictw.

W buskim środowisku lekarskim jest bardzo znanym i cenionym autorytetem. Chętnie występuje podczas konferencji „Dni Klinicznych Buska-Zdroju", będących jednymi z najbardziej prestiżowych zjazdów naukowych i szkoleniowych, z udziałem najwybitniejszych specjalistów środowiska medycznego na szczeblu ogólnopolskim.

Swym doświadczeniem zawodowym profesor dzieli się z młodszymi kolegami, kształtuje również nowe kadry medyczne na Ponidziu. Uczestniczy w zajęciach buskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego seanse muzykoterapeutyczne, stały się formą integracji mieszkańców Buska i kuracjuszy.

Według profesora muzyka jest najlepszą receptą na wszelkie bolączki.

Profesor Bielecki chętnie promuje Busko-Zdrój opowiadając o zaletach i walorach świętokrzyskiego kurortu. Zawsze uśmiechnięty, pogodny i serdeczny dla innych. Dusza towarzystwa, bawi anegdotami i doskonałymi dowcipami. Powtarza swym pacjentom, aby dużo się śmiali, byli dobrzy dla innych i dziękowali za życie. Zachęca osoby w „jesieni życia" aby nie przyznawały się do statusu emeryta, ale mówiły o sobie, że są stypendystami ZUS.

Profesor znany jest również z programów telewizyjnych, takich jak „Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz.

Pedagog, sympatyk, propagator i przyjaciel miasta i gminy Busko-Zdrój, związany jest z miastem i uzdrowiskiem od kilkudziesięciu lat szeroko promuje buski kurort i walory regionu. Aktywnie udziela się też na rzecz życia publicznego gminy Busko-Zdrój.

Biorąc pod uwagę zasługi Krzysztofa Bieleckiego dla Buska-Zdroju i regionu, w wymiarze kulturalnym, promocyjnym, turystycznym i ekonomicznym, radni postanowili nadać profesorowi honorowe obywatelstwo. Tytuł został wręczony 29 sierpnia 2015 r. podczas uroczystych obchodów Dni Buska-Zdroju.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013