Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

BuskowiankaWoda należy do niezbędnych składników pokarmowych. Nie dostarcza substancji odżywczych, przenosi jednak składniki pożywienia do narządów i komórek przyczyniając się do wydalania z nich produktów przemiany materii, m.in. związków toksycznych. Ponieważ ustrój człowieka nie może magazynować większej ilości wody, zachodzi konieczność stałego jej dostarczania.

Najzdrowsze są oczywiście wody naturalne o określonych cechach sanitarno – higienicznych:

  • pochodzące ze złóż podziemnych izolowanych od środowiska zewnętrznego,
  • naturalnie czyste pod względem chemicznym i mikrobiologicznym.
  • posiadające stały skład chemiczny.

Buskowianka produkowana od 1960 roku przez Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria.. Pochodzi z margli kredowych - ujęcia znajdującego się w strefie ochrony uzdrowiskowej „B" i jednocześnie w strefie ochronnej Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Co istotne, w promieniu 50 km od ujęcia nie ma żadnego przemysłu.

BuskowiankaDo celów rozlewnictwa eksploatowane są dwa odwierty:

  • Nowy Nurek - woda pochodzi z odwiertu na głębokości 30 m i zawiera 800-815 mg rozpuszczonych składników mineralnych gł. wodorowęglanów i siarczanów wapnia oraz magnezu.
  • Henryk – odwiert znajduje się na obszarze występowania wód leczniczych Buska-Zdroju. Woda wydobywana z niego na głębokości 500 m zawiera w litrze 22490-22248 mg rozpuszczonych składników mineralnych gł. chlorek sodowy, ale także w znaczących stężeniach amon 18-131mg/l, fluorki 4,0 mg / l, bromki 55,9 mg/l, jodki 9,7 mg /l i jony żelaza 9-18 mg /l.

Woda produkowana przez jest obecnie w 2 wariantach:

  • jako Buskowianka jest wodą stołową, która powstaje w wyniku zmieszania naturalnej wody źródlanej z naturalną woda mineralną o wysokim stopniu zmineralizowania. Bogata w mikroelementy skutecznie gasi pragnienie i uzupełnia niedobory soli mineralnych w organizmie.
  • jako Buskowianka–Zdrój jest naturalną wodą źródlaną. Dzięki idealnym proporcjom minerałów doskonale nadaje się do picia i przygotowywania posiłków. Zawiera makro i mikroelementy takie jak: magnez, potas, wapń, fluor, brom, cynk, jod.

Zarówno jedna jak i druga wersja wody w naturalny sposób uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, dodają sił witalnych, przeciwdziałają zmęczeniu, uspokajają i uczestniczą w przemianie materii. Pomagają także w leczeniu schorzeń metabolicznych jak cukrzyca, dna moczanowa czy miażdżyca. Buskie wody wzmacniają układ odpornościowy organizmu a także poprawiają zdrowie, kondycję i urodę.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
28-100 Busko-Zdrój, ul. F. Rzewuskiego 1
tel./fax 41 378 23 13, tel. 41 370 33 24
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.buskowianka.com

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013