BuskowiankaWoda należy do niezbędnych składników pokarmowych. Nie dostarcza substancji odżywczych, przenosi jednak składniki pożywienia do narządów i komórek przyczyniając się do wydalania z nich produktów przemiany materii, m.in. związków toksycznych. Ponieważ ustrój człowieka nie może magazynować większej ilości wody, zachodzi konieczność stałego jej dostarczania.

Najzdrowsze są oczywiście wody naturalne o określonych cechach sanitarno – higienicznych:

  • pochodzące ze złóż podziemnych izolowanych od środowiska zewnętrznego,
  • naturalnie czyste pod względem chemicznym i mikrobiologicznym.
  • posiadające stały skład chemiczny.

Buskowianka produkowana od 1960 roku przez Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria.. Pochodzi z margli kredowych - ujęcia znajdującego się w strefie ochrony uzdrowiskowej „B" i jednocześnie w strefie ochronnej Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Co istotne, w promieniu 50 km od ujęcia nie ma żadnego przemysłu.

BuskowiankaDo celów rozlewnictwa eksploatowane są dwa odwierty:

  • Nowy Nurek - woda pochodzi z odwiertu na głębokości 30 m i zawiera 800-815 mg rozpuszczonych składników mineralnych gł. wodorowęglanów i siarczanów wapnia oraz magnezu.
  • Henryk – odwiert znajduje się na obszarze występowania wód leczniczych Buska-Zdroju. Woda wydobywana z niego na głębokości 500 m zawiera w litrze 22490-22248 mg rozpuszczonych składników mineralnych gł. chlorek sodowy, ale także w znaczących stężeniach amon 18-131mg/l, fluorki 4,0 mg / l, bromki 55,9 mg/l, jodki 9,7 mg /l i jony żelaza 9-18 mg /l.

Woda produkowana przez jest obecnie w 2 wariantach:

  • jako Buskowianka jest wodą stołową, która powstaje w wyniku zmieszania naturalnej wody źródlanej z naturalną woda mineralną o wysokim stopniu zmineralizowania. Bogata w mikroelementy skutecznie gasi pragnienie i uzupełnia niedobory soli mineralnych w organizmie.
  • jako Buskowianka–Zdrój jest naturalną wodą źródlaną. Dzięki idealnym proporcjom minerałów doskonale nadaje się do picia i przygotowywania posiłków. Zawiera makro i mikroelementy takie jak: magnez, potas, wapń, fluor, brom, cynk, jod.

Zarówno jedna jak i druga wersja wody w naturalny sposób uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, dodają sił witalnych, przeciwdziałają zmęczeniu, uspokajają i uczestniczą w przemianie materii. Pomagają także w leczeniu schorzeń metabolicznych jak cukrzyca, dna moczanowa czy miażdżyca. Buskie wody wzmacniają układ odpornościowy organizmu a także poprawiają zdrowie, kondycję i urodę.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
28-100 Busko-Zdrój, ul. F. Rzewuskiego 1
tel./fax 41 378 23 13, tel. 41 370 33 24
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.buskowianka.com