Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Życzenia Świąteczne.

19 października 2015 r. Gmina Busko-Zdrój zakończyła oficjalnie realizację 2-letniego projektu pn. „Wsparcie samorządu Chmielnika w Obwodzie Winnickim na Ukrainie w dążeniach do zracjonalizowania gospodarki wodno-ściekowej, z uwzględnieniem polityki ekologicznej UE”. Poniższe zestawienie jest przeglądem działań, które zostały przeprowadzone w toku jego realizacji.

zakonczenie 1

Podsumowanie 2-letnich działań związanych z realizacją projektu pn. „Wsparcie samorządu Chmielnika w Obwodzie Winnickim na Ukrainie w dążeniach do zracjonalizowania gospodarki wodno-ściekowej, z uwzględnieniem polityki ekologicznej UE" było głównym celem wizyty, z jaką 7 września 2015 r. delegacja Gminy Busko-Zdrój udała się do miasta partnerskiego Chmielnika w Obwodzie Winnickim.

Członkowie delegacji na czele z burmistrzem Waldemarem Sikorą spędzili na Ukrainie cały roboczy tydzień. W tym czasie przeprowadzili liczne dyskusje panelowe jak i szkolenia dla pracowników samorządu, m.in. w zakresie konstruowania wniosków projektowych.

SPOTKANIE KOORDYNATORÓW MIAST BLIŹNIACZYCHPrzedstawiciele trzech miast partnerskich: węgierskiego Szigetszentmiklós, niemieckiego Steinheim oraz ukraińskiego Chmielnika gościli w Busku-Zdroju w dniach od 27 do 31 sierpnia 2015 r. na zaproszenie Burmistrza Waldemara Sikory.

Najważniejszym punktem ich pobytu była konferencja, w trakcie której rozmawiano o stworzeniu nowej sieci miast oraz możliwości realizowania wspólnych przedsięwzięć przy udziale środków zewnętrznych grantowanych przez Komisję Europejską.

Każda z delegacji przygotowała m.in. prezentację na temat swojego miasta a także jego potencjału w zakresie gospodarki, turystyki, kultury i oświaty. Goście mieli także okazję aby przypomnieć sobie jak przebiegała współpraca miast partnerskich od roku 2003 aż do dziś.

XII Letnia Wymiana Polsko-UkraińskaJuż po raz dwunasty na terenie Buska-Zdroju spotkała się młodzież z Polski i Ukrainy, aby wspólnie spędzić 3-tygodniowy wakacyjny wypoczynek. Tegoroczne kolonie rozpoczęły się w poniedziałek, 6 lipca 2015 r. a ich motywem przewodnim będzie pierwsza pomoc i ratownictwo medyczne.

Kurs jaki przejdą nastolatki oparty jest na ośmiu dwugodzinnych spotkaniach, w czasie których oprócz teorii przeprowadzone będą gry terenowe i zabawy symulacyjne, mające na celu wdrożenie i sprawdzenie przyswojonej wiedzy. Oprócz tego zaplanowano wiele zajęć kondycyjnych i sportowych a na zakończenie szkolenia test wiedzy potwierdzony indywidualnym certyfikatem.

Edukacyjny komponent kolonii, który stanowi jej zasadniczy element, wzbogacony został wycieczkami rekreacyjnymi oraz dużą ilością zajęć na pływalni miejskiej w Busku-Zdroju, które z roku na rok cieszą się największą popularnością i są swoistym wytchnieniem w czasie upalnych, wakacyjnych dni.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013