Delegacja buskiego samorządu na czele z Burmistrzem Waldemarem Sikorą odwiedziła ukraiński Chmielnik uczestnicząc w obchodach Dni Miasta od 19 do 22 września 2013 r.

Zarówno w czasie obchodów Dni Miasta Chmielnika jak i podczas pozostałych punktów programu polscy przedstawiciele odczuwali przyjazną atmosferę oraz szczerość i otwartość gospodarzy.

Szczególnych wzruszeń dostarczyło nam spotkanie z uczniami chmielnickiej Szkoły Ogólnokształcącej Nr 1, którzy w swoim programie nauczania realizują kształcenie z zakresu języka polskiego – mówi jeden z uczestników wizyty, Mirosław Wieczorek, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich buskiego magistratu - Dużą atrakcją był także pobyt w Winnicy i możliwość obserwowania unikatowej iluminowanej fontanny muzycznej Roshen, wizyta w chmielnickim browarze Radoj, pobyt w delfinarium a także w ośrodku apiterapii pszczelej.

Buscy goście byli pod dużym wrażeniem dyscypliny organizacyjnej gospodarzy. Dziękując za serdeczne przyjęcie, Burmistrz Sikora wyraził nadzieję na kontynuowanie przyjaźni i współpracy partnerskiej miast Chmielnika i Buska-Zdroju w najbliższej przyszłości.