Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Osiemnastka z Ukrainy i tyle samo uczniów z gminnych podstawówek i gimnazjów uczestniczyło w tegorocznych koloniach integrujących młodzież z Buska oraz miasta partnerskiego Chmielnika w Obwodzie Winnickim na Ukrainie. W piątek 1.08.2014 młodzież wróciła do swoich domów.

Niełatwo się było pożegnać, bo wspólne chwile łączą a tych w ciągu trzech kolonijnych tygodni nie brakowało. Oprócz wycieczek dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach, grach terenowych, wspólnych wyjściach i dyskotekach. Było też wiele innych atrakcji a wśród nich ta najbardziej ulubiona czyli buska pływalnia, z której ani Polacy ani Ukraińscy nie rezygnowali nawet jeśli trzeba było tam dotrzeć w strugach deszczu.

Niekwestionowaną popularnością cieszyły się w tym roku zajęcia sportowe pana Grzegorza Owsińskiego, na co dzień nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju, a także warsztaty przygotowane przez Harcerską Grupę Ratowniczą, która pokazała uczestnikom jak należy udzielać pierwszej pomocy i przeprowadziła kilka gier terenowych.

Wśród młodzieży na szczególne wyróżnienie zasługują śpiewające dziewczęta: Alina Raczyńska, Ukrainka, która przepięknym wykonaniem utworu „Ave Maria" zgromadziła w muszli koncertowej Parku Zdrojowego komplet publiczności oraz Wiktoria Witczak i Magda Skwark z Gminy Busko-Zdrój.

Trudno nie wspomnieć tańczącego Kozaka, Romana Symoniana z Chmielnika i Oleny Poliszczuk – kruszynki, trenującej sztuki walki a także naszych rodzimych „supermanów" Damiana Krawczyka oraz Arka Jurkowskiego. Każdy z nich zostawił tu cząstkę siebie za którą na pewno ktoś inny będzie tęsknił.

Choć w dniu wyjazdu wylano morze łez, mamy nadzieję, że uczestnicy wymiany zabrali z Buska same miłe wspomnienia a przede wszystkim, że będą chcieli wrócić tu znów za rok.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013