Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

W dniach 11- 14 września br. w miejscowości Szigetszentmiklós na Węgrzech odbyła się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kulinarnej „GASTROFEST". Jego głównym przesłaniem było przybliżenie mieszkańcom miasta oraz turystom dziedzictwa kulturowego, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni regionalnej państw, które wzięły w nim udział.

W tym roku Gminę Busko-Zdrój reprezentowały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Widuchowej wraz z pracownikiem buskiego ratusza.

Pięknie ozdobione stoisko naszej gminy, przyciągało dużą uwagę zwiedzających. Obok domowych przetworów, miodu, grzybków oraz owoców, mogli oni spróbować tradycyjnych smakołyków polskiej kuchni. Panie z koła gospodyń specjalnie na tę okazję przygotowały menu składające się z: zupy ogórkowej z widuchowskich ogórków, bigosu, pierogów z kapustą i grzybami, a na deser placka ze śliwkami. Polskie stoisko odwiedził sam burmistrz miejscowości Szigetszentmiklós, któremu najbardziej do gustu przypadły „domowe" pierogi. Degustację potraw umilały ludowe przyśpiewki.

W V edycji festiwalu oprócz delegacji z Polski udział wzięli przedstawiciele innych państw europejskich tj.: Bułgarii, Niemiec, Chorwacji, Rumunii i Macedonii.

Jak co roku buskie specjały zdobyły uznanie mieszkańców Szigetszentmiklós oraz pozostałych delegacji. Bezkonkurencyjne było również stoisko naszej gminy, do dekoracji którego wykorzystano regionalne przysmaki oraz charakterystyczne dla naszego regionu rośliny, warzywa i owoce.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013