Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Beata Borek

Beata BorekUrodziła się w Busku-Zdroju. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Tworzy w dziedzinie wikliny artystycznej, malarstwa i rysunku. Brała udział w ok. 40 plenerach malarskich, tkacko-wikliniarskich i fotograficznych oraz wystawach indywidualnych, konkursowych, zbiorowych i poplenerowych. Prowadzi kursy w dziedzinie wikliniarstwa dla nauczycieli i pracowników placówek kultury oraz warsztaty wikliniarskie dla młodzieży. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Jest współzałożycielem i członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina” z siedzibą w Tarnobrzegu.

Piotr Kaleta

Piotr KaletaRodowity Busczanin. Zajmuje się fotografią artystyczną oraz filmem i fotografią reportażową. Przez wiele lat pracował jako instruktor w Buskim Domu Kultury. Z wykształcenia jest nauczycielem z ponad 20-letnim stażem zawodowym w placówkach oświatowych. Wielokrotne uczestniczył w Biennale Krajobrazu Polskiego (nagrody i wyróżnienia) w związku z czym zaliczany jest do tzw. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego “Ponidzie” i plenerów fotograficznych przy współudziale Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Bogdan Władysław Kowalczyk

Bogdan Władysław KowalczykUrodził się w Zborowie koło Solca Zdroju. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Uzyskał też uprawnienia Ministra Kultury i Sztuki do wykonywania zawodu: artysta plastyk w zakresie malarstwa. Oprócz malarstwa uprawia też rzeźbę. Brał udział w wielu wystawach malarstwa oraz dokonał wielu realizacji w zakresie konserwacji, renowacji zabytków i projektowania wnętrz. Jego prace znajdują się w zbiorach w kraju i za granicą: Niemczech, Szwecji, Francji oraz we Włoszech. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi Pracownię Rzeźbiarsko-Malarską “ARTEMIS” (www.free.art.pl/artemis)

Leszek Kurzeja

Leszek KurzejaUrodzony w Wełczu w powiecie buskim. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziałach Malarstwa i Grafiki, które ukończył uzyskując dyplom z odznaczeniem. Zajmował się założeniami rzeźbiarskimi i rzeźbi. Dominującym tematem w malarstwie był  pejzaż i swoista dokumentacja niepowtarzalnego klimatu starej architektury. Uczestnik wielu plenerów. Był  autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Aktywnie uczestniczył w działaniach Związku Polskich Artystów Plastyków, którego był członkiem. Leszek Kurzeja zmarł 11 stycznia 2013 r.

Tamara Maj

Tamara MajUkończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Pracuje w buskiej filii BWA w Kielcach - Galerii Sztuki „Zielona”. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Swoją twórczość artystyczną prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, konkursowych i poplenerowych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień m.in. nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój na Zdjęcie Roku „Busko-Zdrój portret miasta” 2010 r. Uczestniczyła w Dniach Polskich w Brukseli plenerową prezentacją twórczości przed Parlamentem Europejskim 1 maja 2004 roku. Swoje prezentacje miała także na Salone della Autonomic Locall Europa w Rimini i Specchii we Włoszech. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „WIKLINA”.

Stanisław Przodo

Stanisław PrzodoAbsolwent Studium Nauczycielskiego w Radomiu oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Pracę zawodową rozpoczął w Szkole Podstawowej, a następnie w Powiatowym Domu Kultury w Busku-Zdroju (obecne BSCK). W trakcie pracy zawodowej zajmował się prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi i młodzieżą oraz upowszechnianiem plastyki na terenie powiatu buskiego. Organizował przeglądy i wystawy sztuki ludowej i amatorskiej, twórczości dzieci i młodzieży, jest m.in. organizatorem Przeglądu Plastycznego „Ponidzie” a także licznych plenerów malarskich: „Barwy mojego miasta”, „Moje miasto i ja”, „Moje miasto w czterech porach roku”. Jest autorem wielu dekoracji scenicznych, okolicznościowych i plenerowych dla miasta oraz dekoracji i aranżacji pomieszczeń w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Bogdan Ptak

Bogdan PtakZ urodzenia Opolanin ale na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie kieruje Galerią Sztuki „Zielona”. Uprawia działalność artystyczną w zakresie malarstwa sztalugowego i rysunku. Zajmuje się również grafiką wydawniczą. Bierze udział we wszystkich ważnych wydarzeniach artystycznych, jak wystawy środowiskowe i aukcje charytatywne. Swoją twórczość prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczył również z powodzeniem w wielu ogólnopolskich konkursach plastycznych. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz Związku Polskich Artystów Plastyków (członek Zarządu o/Kielce). Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Marek Wawro

Marek WawroUrodził się w Busku-Zdroju, ma tu też swoją pracownię letnią. Na stałe mieszka i tworzy w Kielcach. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, satyrę plastyczną, artvideo i fotografię. Swoje prace prezentował na ok. 35 wystawach indywidualnych, wielu zbiorowych w kraju i za granicą, oraz uczestniczył w licznych plenerach artystycznych. W latach 1983-1987 prowadził Galerię Oranżeria w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Od 1990 roku brał udział w wystawach prezentacji środowiska plastycznego „Przedwiośnie”, gdzie był 15 krotnie nagradzany w tym 3 krotnie otrzymał Grand. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. (www.marekwawro.eu)

Barbara Wnuk–Spirowska

Barbara Wnuk–SpirowskaUkończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach w dziedzinie ceramiki artystycznej, studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie a studia podyplomowe z plastyki ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Brała udział w wystawach zbiorowych w Warszawie, Krakowie oraz Busku. Jako nauczycielka plastyki jest promotorką wielu młodych talentów. Jej wychowankowie osiągają znaczące miejsca w konkursach plastycznych zarówno w kraju jak i za granicą. Animatorka wydarzeń plastycznych na terenie Buska-Zdroju.

Marian Żywczyk

Marian ŻywczykUrodził się w Łyczakowie. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.   Pracował w biurach projektowych w Kielcach, był też architektem powiatowym i rejonowym w Busku-Zdroju. Obecnie jest na emeryturze zajmując się gł malarstwem oraz fotografią. W przeszłości jego zainteresowania były jednak znacznie szersze: m.in. drzeworyt, linoryt, rzeźba w drewnie i witraże. W sprawach sztuki korzystał z uprzejmości profesorów Ludomira Śleńdzińskiego, Wiktora Zina, Krystyny Wróblewskiej i Jadwigi Horodyskiej. Indywidualne nauki pobierał także u Tadeusza Brzozowskiego w Muzeum Szołajskich w Krakowie. Obecna twórczość akwarelowa jest efektem dawnych nauk i dzisiejszych zainteresowań. Od 2008 roku należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013