Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
Slider

100 urodziny Pani HelenyPani Helena Bujak mieszkanka Buska -Zdroju, 16 czerwca 2020 r. świętowała 100-lecia swoich urodzin.

W tym szczególnym dniu dostojnej jubilatce towarzyszyła rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele miejskiego ratusza.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku- Zdroju. Uczestniczący we mszy Burmistrz Waldemar Sikora oraz Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Izabela Wójcik-Tracz złożyli Pani Helenie życzenia zdrowia, uśmiechu na każdy dzień oraz samych przyjemnych i spokojnych chwil wręczając przy tym bukiet kwiatów oraz kosz łakoci i witamin.

Helena Bujak urodziła się w Biniątkach, ale od 80 lat mieszka w Busku-Zdroju. W tym czasie wyszła za mąż, wychowała 4 dzieci, doczekała 9 wnucząt, 15 prawnucząt a nawet jednego pra-prawnuka. Pochowała też swojego męża i obecnie mieszka z córką.

Przez całe swoje życie pracowała w gospodarstwie. Jej ulubionym zajęciem było uprawianie ogródka z pięknymi kwiatami i warzywami. Pani Helena jest życzliwą, pogodną osobą. Mimo sędziwego wieku cieszy się dobrą pamięcią nigdy nie narzeka na zdrowie, często wspomina lata młodości. Geny odziedziczyła po rodzicach jej tata żył 90 lat mama 81, do dziś żyje również jej rodzeństwo: brat Zygmunt (87 lat) i Tadeusz (82 lata). Jak sama twierdzi, sekretem na długowieczność jest przede wszystkim uśmiech oraz lampka ,,dobrego” czerwonego wina.