Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Grupy dziecięce z Węgier, Niemiec i Ukrainy przez blisko tydzień uczestniczyły w warsztatach muzycznych, podczas których poznawały nie tylko tradycje muzyczne innych państw ale i kulturę.

Wymiana zagraniczna miast partnerskich gminy Busko-Zdrój Wymiana zagraniczna miast partnerskich gminy Busko-Zdrój

Oficjalne powitanie grup zagranicznych miało miejsce 7 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Gości serdecznie przywitał gospodarz Waldemar Sikora, podkreślając, że wspólne muzykowanie jest tym, co połączyło partnerów. Życzył pięknej pogody, owocnych warsztatów oraz korzystania z uroków naszej gminy.

Program pobytu obfitował w muzyczne warsztaty, próby kameralne oraz rekreacyjne zabawy integracyjne. Goście mieli możliwość m.in. zwiedzić „słoneczne miasto" oraz Kielce - stolicę regionu świętokrzyskiego. Nauczyć się narodowych tańców, sztuki pieczenia chleba w Izbie Chleba w parafii pw. św. Brata Alberta oraz budowania ekologicznych instrumentów.

Podsumowaniem wydarzenia był finałowy koncert, który odbył się 10 maja w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Na scenie zespoły wystąpiły wspólnie w koncercie perkusyjnym. Nie zabrakło indywidualnych popisów-grupa węgierska zaprezentowała grę na cytrach, Ukraina na bandurach, a Niemcy na fletach. Grano m.in. dzieła Wiwaldiego i Mozarta.

Wymiana zagraniczna miast partnerskich gminy Busko-ZdrójWymiana zagraniczna miast partnerskich gminy Busko-Zdrój

Wydarzenie partnerskie odbyło się pod hasłem „Wszyscy grają razem z nami bo muzyka nie zna granic", w ramach środków grantowych przyznanych na projekt „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przyznanych przez LGD Królewskie Ponidzie.

Projekt realizuje Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju we współpracy z Gminą Busko-Zdrój i Szkołą Muzyczną I stopnia im. K. Pendereckiego w Busku-Zdroju.

Tekst EHR, foto PK,TU

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013