Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

100 lat dla pni Feliksy

100 lat dla pni Feliksy14 maja Feliksa Juszczyk mieszkanka gminy Busko-Zdrój obchodziła swoje 100 urodziny.

Z tej okazji z koszem słodyczy i kwiatami zjawili się u Jubilatki przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju: Janina Nizioł kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Waldemar Sikora burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, którzy pogratulowali seniorce tak dostojnego jubileuszu oraz złożyli życzenia zdrowia, miłości bliskich i pogody ducha.

Pani Feliksa od najmłodszych lat była krawcową. Szyła głównie ubrania dla mieszkańców Buska, jak sama podkreśla ręcznie i maszynowo. Do dziś pamiętają ją buszczanie.

Najchętniej ogląda mecze piłki nożnej, jest na bieżąco w statystykach Ligi Mistrzów UEFA. Nie ogląda seriali, za to czas przeznacza na teleturnieje „Milionerzy" i ulubiony „Jeden z dziesięciu".

100 lat dla pni Feliksy100 lat dla pni Feliksy100 lat dla pni Feliksy

W czasie wojny kolportowała ulotki. Jej pasją było grzybobranie szczególnie w kołaczkowickim lesie, nic dziwnego, że do wszystkich posiłków najchętniej dodawałaby grzyby i... smalczyk. Kocha przyrodę dlatego wokół bloku na swoim osiedlu w Busku pielęgnowała ogródek.

100 lat dla pni FeliksyObecnie jest w Kielcach pod opieką synowej Elżbiety i syna Andrzeja. Dumna jest ze swoich 3 wnuków i 4 prawnuków. W czasie spotkania Jubilatka opowiadała gościom o swoim życiu, ma niezawodną pamięć i poczucie humoru.

Życzenia stulatce złożyli również: Małgorzata Polakowska kierownik Inspektoratu ZUS w Busku-Zdroju oraz Agata Tworogowska – kierownik Referatu Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013