Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Pociąg do ZdrojuReaktywacja połączenia kolejowego do Buska-Zdroju po 13 latach oficjalnie odbędzie się 30 czerwca br. Tuż przed godziną 11.00 pociąg ze stacji Kielce ruszy do świętokrzyskiego kurortu. Z buskiej stacji kolejowej pasażerowie przejadą do parku zdrojowego pod Sanatorium Marconi, gdzie zaplanowano spotkanie inauguracyjne i konferencję prasową.

Wakacyjne kursy weekendowe pociągów potrwają do 2 września 2018 r. Będą odbywały się dwa razy dziennie. Odjazd z Kielc o godz.: 11.04 i 19.13. Odjazd z Buska o 12.06. i 20.20. Podróż potrwa niecałą godzinę.

Dowóz pasażerów do/z miasta zapewni Gmina Busko-Zdrój. Dwa autobusy ( w tym jeden dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) będą obsługiwać trasę: Dworzec kolejowy – Dworzec PKS – Waryńskiego – Parkowa – Grotta – Kościuszki – Poprzeczna (i odwrotnie) w korelacji z rozkładem jazdy pociągu.

Bilet kolejowy można zakupić w pociągu w cenie 6,20 zł. Uprawnia on pasażerów przyjeżdzających do Buska-Zdroju do bezpłatnego skorzystania z dowozu miejskiego.

W każdym z pociągów relacji Kielce-Busko, dla jednego z pasażerów przygotowana zostanie niespodzianka, którą odbierze docelowo w kurorcie.

Opr. EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013