Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Uczestnicy warsztatów poznali w teorii i w praktyce zasady wyplatania tradycyjnych wieńców dożynkowych przy użyciu zbóż, kwiatów i innych materiałów naturalnych. Przypomniano lokalne zwyczaje i obrzędy żniwne. Dla niektórych były to już wspomnienia a dla młodszych nauka obyczajowości i tradycji naszych przodków.

Dziś prezentujemy efekty wypracowane na warsztatach  wicia tradycyjnego wieńca dożynkowego.Dziś prezentujemy efekty wypracowane na warsztatach  wicia tradycyjnego wieńca dożynkowego.

Lekcja ciekawa i zarazem piękna , bo oparta o praktyczne zajęcia, owiane legendami i wymianą doświadczeń wśród obecnych. Wypracowane owoce warsztatów zostały zaprezentowane w czasie Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju.na Stadionie Miejskim.

Uczestnicy warsztatów wykonali na zajęciach wieniec- czepiec, który był początkiem tradycji wicia wieńców dożynkowych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za duże zainteresowanie oraz zaangażowanie, była to piękna integracja międzypokoleniowa. Tylko tak dalej w poszukiwaniu dziedzictwa kulturowego.

Warsztaty wicia tradycyjnego wieńca dożynkowego jak również warsztaty ceramiczne zostały zrealizowane w partnerstwie pomiędzy Gminą Busko-Zdrój, Buskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Koalicją Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Zatem zapraszamy do dalszych wspólnych działań w zakresie aktywizacji środowisk lokalnych.

STOPKABUSKO6