Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

logo gosopdarka nisko

Projekt „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Busko-Zdrój" zaowocował powstaniem w pełni wyposażonych sal przyrodniczych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku-Zdoju oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrowodzie.

Ekologiczne sale dydaktyczne  Ekologiczne sale dydaktyczne

W salach zajęć edukacyjnych uczniowie prowadzili badania, obserwacje, eksperymenty i pomiary przyrodnicze. Program opierał się również na wycieczkach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, filmach o zagrożeniach środowiska i człowieka wynikających z dynamicznie rozwijającej się cywilizacji. Dzieci dowiedziały się jakie są przyczyny degradacji środowiska i jakie są sposoby jego ochrony. Na zajęciach prowadzonych w ramach kół ekologicznych uczniowie poznali czym jest recykling, smog i kwaśne deszcze. Rozmawiano również o ekologicznych uprawach i niezdrowej żywności.

Uczniowie, ze spotkań prowadzonych z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz Zespołu Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych, dowiedzieli się dużo o środowiskowych zagrożeniach.

W ramach projektu dzieci uczestniczyły w wycieczkach, zwiedziły rezerwat przyrody w Skorocicach, wzięły udział w konkursie plastycznym „Zdrowa gleba, woda i powietrze-zdrowy człowiek", konkursie fotograficznym „Przyroda mnie zachwyca", akcji „Sprzątanie Gminy" i licznych zbiórkach makulatury i karmy dla psów z przytuliska.

Dzięki programowi uczniowie uświadomili sobie, że codzienne małe czynności, takie jak segregowanie odpadów mają ogromne znaczenie dla środowiska.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013