Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Dni Buska-Zdroju 2018

W ostatni weekend sierpnia (25-26) na terenach zielonych przy Domu Kultury odbędą się Dni Buska-Zdroju. Impreza cieszy się dużym powodzeniem, a z roku na rok Busko gości topowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Wśród tegorocznych artystów wystąpi m.in. popularny zespół LemOn oraz wokalistka Monika Lewczuk. A gwiazdą niedzielnej odsłony Dni Buska będzie Zakopower z charyzmatycznym liderem Sebastianem Karpiel-Bułecka.

Na wydarzenie serdecznie zapraszają państwa Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Dni Buska-Zdroju 2018

Promocja gminy w Kazimierzu Dolnym

Promocja gminy w Kazimierzu DolnymW dniach 28-30 lipca przedstawiciele Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej promowali naszą gminę w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Promocja gminy w Kazimierzu DolnymWirtualna kapsuła cieszyła się dużym zainteresowaniem, a projekcje filmowe o Busku i regionie Ponidzia zachęcały do odwiedzenia naszego kurortu. Celem wyjazdu była nie tylko promocja gminy, ale również integracja środowisk twórczych i nawiązanie długofalowej współpracy. Jednym z punktów tych spotkań była rozmowa z burmistrzem Kazimierza Dolnego, na której poruszono aktualne obecnie tematy jak: budowanie produktu turystycznego i pakietyzacja usług turystycznych.

Film sferyczny o Busku wyemitowany w ramach popularnego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności. Za sprawą wirtualnej kapsuły uczestnicy tego wydarzenia zobaczyli promocję miasta w nieco innej odsłonie.

EHR

Z siedmiu stron świata - Bajkowe Świetokrzyskie.

Z przyjemnością informujemy naszych Czytelników, że buska biblioteka włączyła się do kampanii „Z siedmiu stron świata – Bajkowe świętokrzyskie".

W ramach akcji oferujemy naszym małym czytelnikom głośne czytanie baśni i bajek z różnych stron naszego globu.

Zajęcia odbywać się będą do końca wakacji w każdy wtorek oraz piątek o godz. 11.00.

Z siedmiu stron świata - Bajkowe Świetokrzyskie.

Czytaj więcej

Święto Plonów w Busku-Zdroju

19 sierpnia na stadionie sportowym odbędą się Dożynki Gminne.

Uroczystość Święta Plonów rozpocznie o godz. 12.00 msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta. Następnie korowód przemaszeruje na stadion sportowy przy ul. Kusocińskiego 1, gdzie zaplanowano dożynkowe obrzędy.

Wśród muzycznych zespołów podczas dożynek wystąpią: rodzima Kapela Buskowianie, Trebunie-Tutki prezentujący muzykę góralską oraz grupa Epizod, która zagra na ludową nutę.

Na uroczystości dożynkowe serdecznie Państwa zapraszają:
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Starostowie Dożynek
oraz mieszkańcy sołectwa Kołaczkowice - tegoroczni współorganizatorzy Święta Plonów.

Święto Plonów w Busku-Zdroju

Klauzula informacyjna

 

Na upalne dni

Na upalne dniNa Alei Mickiewicza umieszczona została kurtyna wodna, która w upalne dni ochładza przechodniów. Instalacja montowana jest w godzinach przedpołudniowych i działa do późnego popołudnia. Korzystają z niej zarówno dorośli jak i dzieci dla których jest ona dodatkową atrakcją.

EHR, fot. KT

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013