Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Lodowisko już otwarte!

Lodowisko już otwarte!Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do korzystania z lodowiska „Biały Orlik".

Sztuczne lodowisko otwarte zostało 6 grudnia w Mikołajki. W dni powszednie jest ogólnodostępne w godz. 15.00-21.00, a w soboty i niedziele w godz. 10.00-21.00.

Bilet wstępu to koszt 4 zł, bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży -2 zł, ulgowy od 1 osoby dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży - 1,50 zł.

Dla posiadaczy karty dużej rodziny bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży (od 1 osoby) to koszt -1 zł, bilet normalny - 2 zł. Za wypożyczenie pary łyżew na godzinę jazdy posiadacze karty dużej rodziny zapłacą - 2 zł (bilet ulgowy), a 3 zł przy zakupie biletu normalnego.

Wypożyczenie pary łyżew na godzinę jazdy kosztuje 5 zł, a ich ostrzenie 10 zł.

Czytaj więcej

Ekologiczne sale dydaktyczne

logo gosopdarka nisko

Projekt „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Busko-Zdrój" zaowocował powstaniem w pełni wyposażonych sal przyrodniczych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku-Zdoju oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrowodzie.

Ekologiczne sale dydaktyczne  Ekologiczne sale dydaktyczne

W salach zajęć edukacyjnych uczniowie prowadzili badania, obserwacje, eksperymenty i pomiary przyrodnicze. Program opierał się również na wycieczkach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, filmach o zagrożeniach środowiska i człowieka wynikających z dynamicznie rozwijającej się cywilizacji. Dzieci dowiedziały się jakie są przyczyny degradacji środowiska i jakie są sposoby jego ochrony. Na zajęciach prowadzonych w ramach kół ekologicznych uczniowie poznali czym jest recykling, smog i kwaśne deszcze. Rozmawiano również o ekologicznych uprawach i niezdrowej żywności.

Czytaj więcej

Nowe dekoracje świąteczne

Nowe dekoracje świąteczne5 grudnia rozbłysły bożonarodzeniowe dekoracje, tym samym rozpoczęto świąteczny sezon.

Pierwsza odsłona nowych iluminacji miała miejsce na Placu Zwycięstwa, gdzie burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora oraz przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan przywitali mieszkańców, kuracjuszy i gości. Nim rozpoczęto odliczanie burmistrz podkreślił, że nowe dekoracje mają umilić wszystkim bożonarodzeniowy czas i wprowadzić w świąteczny nastrój. Choinka i bombka rozbłysły magią światełek, wprowadzając wszystkich w zachwyt.

Miasto zakupiło blisko 7 metrową choinkę w formie stożka stojącą na Placu Zwycięstwa, którą oświetla 3890 punktów LED oraz bombkę z przejściem 3D o średnicy 4x4 m i 2 gwiazdki z kolorową siatką dekoracyjną.

Czytaj więcej

Miasto zakupiło nowe iluminacje świąteczne

5 grudnia o godz. 16:30 na Placu Zwycięstwa (obok siedziby PKO Bank Polski) po raz pierwszy rozbłyśnie 7 metrowa choinka, a wraz z nią inne bożonarodzeniowe iluminacje.

Miasto zakupiło nowe iluminacje świąteczne Miasto zakupiło nowe iluminacje świąteczne

Kolejna niespodzianka czekać będzie 200 m niżej - na początku Alei Mickiewicza, gdzie staną trójwymiarowe bombki choinkowe o wymiarach 4x4 m oraz dwie półtorametrowe gwiazdy.

Wszystkich mieszkańców Buska-Zdroju, gości i kuracjuszy zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie świątecznego sezonu.

Ławka Niepodległości dla samorządów

Ławka Niepodległości dla samorządówPrzy Galerii Sztuki „Zielona" stanęła „Ławka Niepodległości" upamiętniająca rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności.

Gmina Busko-Zdrój przystąpiła do projektu organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, który zakłada powstanie ponad 100 takich ławek, na których zapisane słowo „niepodległa" jest odwzorowaniem własnoręcznego zapisu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nocą będzie on podświetlony.

Czytaj więcej

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013