Logo Gminy Busko-Zdrój

UZDROWISKO

Główne wejście do Budynku Sanatorium Marconi
Rozlewisko wody na łące
Akweny wodne w Radzanowie z lotu ptaka
Główna Aleja Parkowa pełna kwiatów
previous arrow
next arrow
PlayPause
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju

ul. F. Rzewuskiego 8
28-100 Busko-Zdrój
Informacja całodobowa: tel.:+48 41 378 24 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rezerwacja – Dział Obsługi Pacjenta (w dni robocze w godz. 7:00 ÷ 14:30):
tel.: +48 41 378 03 85
www.szpitalwojskowy.pl
http://www.facebook.com/21wszur 

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w południowej części miasta, w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku. Do dyspozycji gości przygotowana jest dobrze urządzona i komfortowo wyposażona baza 360 pokoi - 1 i 2 osobowych oraz apartamentów z dostępem do Internetu. Wszystkie budynki 21 WSzU-R posiadają windy i połączone są łącznikami umożliwiającymi poruszanie się po wszystkich obiektach szpitala bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynków. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada duży parking, własny park ze ścieżką zdrowia i wypożyczalnię rowerów. Na terenie Szpitala znajduje się kaplica, biblioteka, kawiarnia, kiosk-salonik prasowy i gabinet kosmetyczno–fryzjerski.

Proces kompleksowej rehabilitacji pacjentów realizowany jest w nowoczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym, który oferuje ponad 50 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych. Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym w 21 WSzU-R są buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Wśród zabiegów balneologicznych są także zawijania tj. okłady boro-winowe częściowe, kąpiel mineralna jodkowo-bromkowa oraz kąpiel kwasowęglowa sucha.
W indywidualnej pracy z pacjentem stosowane są uznane metody terapeutyczne McKenzie’go, PNF, S-E-T, techniki terapii manualnej, kinesiology tapping. Wykorzystywane są również nowoczesne urządzenia diagnostyczno–treningowe z biofeedbackiem, umożliwiające obiektywizację procesu usprawniania. Ogólnousprawniające formy kinezyterapii realizowane są na sali oraz w basenie rehabilitacyjnym, a sezonowo w plenerze, w marszu z kijkami Nordic-Walking. Pacjenci mają ponadto możliwość skorzystania z oferty zorientowanej na innowacyjne rozwiązania technologiczne: GEO-zrobotyzowane urządzenie tzw. III generacji do reedukacji (nauki od nowa) chodu, Ekso GT – bioniczny egzoszkielet (zaliczany do robotów i aktywnych ortez) urządzenie do reedukacji chodu, platformę balansową SIGMA - urządzenie do treningu równowagi i propriocepcji, platformę stabilometryczną ALFA i dynamograficzną GAMMA – służą one do oceny i treningu równowagi, chodu i czynności dynamicznych pacjentów z chorobami o podłożu neurologicznym i ortopedycznym.

Doskonałym uzupełnieniem kompleksowego leczenia są zabiegi fizykoterapeutyczne z zakresu światłolecznictwa, elektroterapii, sonoterapii, magnetoterapii i magnetostymu-lacji oraz termoterapii. W poprawie sprawności psychofizycznej wykorzystywane są masaże: klasyczny, wibracyjny, pneumatyczny oraz suchy hydromasaż. W nowoczesnym i ogólnodostępnym Kompleksie Zabiegowym „Opal” istnieje możliwość korzystania z saun: Infrared IR, fińskiej, łaźni parowej oraz haloterapii i basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami. 

Szpital oferuje swoim pacjentom całodobowe wyżywienie z możliwością wyboru diet, m.in.: ogólnej lekkostrawnej, niskokalorycznej, cukrzycowej oraz bezglutenowej i diety jarskiej.

21 WSzU-R posiada wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001 w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.

21 Wojskowy Szpital  21 Wojskowy Szpital

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju