Logo Gminy Busko-Zdrój

UZDROWISKO

Główne wejście do Budynku Sanatorium Marconi
Rozlewisko wody na łące
Akweny wodne w Radzanowie z lotu ptaka
Główna Aleja Parkowa pełna kwiatów
previous arrow
next arrow
PlayPause
Sanatorium MARCONI ul. 1 Maja 10
28-100 Busko-Zdrój
Recepcja tel. 41 370 30 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sanatorium Marconi to flagowy obiekt UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. doskonale znany zarówno w kraju jak i zagranicą. Tu blisko 200 lat uzdrowiskowej tradycji łączy się z nowoczesnością. Sanatorium MARCONI zostało oddane do użytku 1 czerwca 1836 roku (pierwotnie jako Zakład Kąpielowy), a powstało według projektu Henryka Marconiego - architekta włoskiego pochodzenia, który w swym dziele wzorował się na starorzymskich budowlach użyteczności publicznej. W bryle budynku wyraźnie wyodrębnia się korpus główny i dwa skrzydła boczne. Po wejściu do Sanatorium MARCONI rozpościera się widok na hol główny, który dzięki kolumnadzie z głowicami korynckimi tworzy bramy zorientowane w czterech kierunkach. Dalej wejście do Sali Koncertowej (niegdyś balowej), do której kierują posągi Orfeusza i Eurydyki. To właśnie tu przed gośćmi obiektu prezentuje się wiele gwiazd światowych i polskich estrad.

Każdego roku są ku temu liczne okazje, jak choćby Międzynarodowe Festiwale Muzyczne: LATO Z CHOPINEM, czy im. KRYSTYNY JAMROZ.

W Sanatorium MARCONI na Gości czekają komfortowo wyposażone apartamenty i pokoje o wysokim standardzie, oraz dająca szerokie możliwości kuracji część zabiegowa. Zaledwie kilka lat temu do użytku oddana została pijalnia wód leczniczych, łącząca Sanatorium z sąsiadującymi Zakładami Przyrodoleczniczymi. Na miejscu prowadzona jest smaczna, zdrowa kuchnia z uwzględnieniem kilku rodzajów diet. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W MARCONIM zlokalizowane jest nowoczesne Centrum Konferencyjne. Sanatorium MARCONI położone jest w samym sercu Parku Zdrojowego, co daje szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach.
Pełna oferta: http://ubz.pl/nasze-obiekty/sanatorium-marconi

Apartament Sanatorium Marconi Kąpiel siarczkowa Pokój w Sanatorium Marconi

Sanatorium Marconi hol główny Sanatorium Marconi sala koncertowa Sanatorium Marconi korytarz pokojowy