Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

муніципалітет спа

BIP

Seniorzy z Buska-Zdroju promowali gminę w Chęcinach

Seniorzy z Buska-Zdroju promowali gminę w ChęcinachGrupa 46 seniorów z Buska-Zdroju 8 lipca uczestniczyła w imprezie „Weekend Seniora w Chęcinach".

Warsztaty o bezpieczeństwie, prelekcje o zdrowym stylu życia, warsztaty z samoobrony, tańce integracyjne przypadły do gustu naszym seniorom, którzy z dumą przemaszerowali w korowodzie niosąc promocyjny baner Gminy Busko-Zdrój.

Uczestnicy wydarzenia udowodnili, że młodość i radość życia nie mają nic wspólnego z wiekiem. A mądrość życiowa i doświadczenie seniorów mogą być drogowskazem dla młodego pokolenia.

Seniorzy z Buska-Zdroju promowali gminę w ChęcinachSeniorzy z Buska-Zdroju promowali gminę w Chęcinach

Święto kierowców

15 lipca w parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju, zainaugurowane zostały obchody Święta Transportowca. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Powiatowego Zrzeszenia Transportu i Usług z prezesem Wiesławem Kotem na czele.

Święto kierowców

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Zrzeszenia Transportu i Usług, goście z Częstochowy, zawodowi kierowcy, właściciele prywatnych pojazdów, poczty sztandarowe, przedstawiciele buskich władz i mieszkańcy gminy.

Інші теми

Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerówKlub Seniora we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Busku-Zdroju zorganizował akcję znakowania rowerów.

Dzięki tej inicjatywie rowerzyści będą czuli się bezpieczniej. Nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery ogranicza zjawisko kradzieży. Daje też możliwość szybkiej identyfikacji właściciela jednośladu. Według policyjnych statystyk przypadki kradzieży rowerów rosną z roku na rok, szczególnie w okresie letnim.

Przeprowadzona akcja znakowania rowerów cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców gminy Busko-Zdrój. Seniorzy już zastanawiają się nad następną tego typu inicjatywą.

Świętowali jubileusz

Świętowali jubileusz14 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Młynach obchodziła jubileusz 90-lecia działalności.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą polową, którą koncelebrowali ks. Marek Tazbir proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Szańcu, ks. Tadeusz Szlachta kapelan strażaków oraz ks. Marek Furmańczyk były proboszcz szanieckiej parafii. Podczas mszy poświęcono figurę św. Floriana patrona strażaków.

Po nabożeństwie nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, odczytano też rys historyczny OSP w Młynach.

Burmistrz Waldemar Sikora pełniący funkcję prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w asyście zastępcy text-indent:2em;Tomasza Mierzwy przekazał jednostce okazjonalny grawerton oraz prezent - pilarkę spalinową.

Інші теми

Festiwalowe „Słoneczko” dla Eugena Indjica

Festiwalowe „Słoneczko” dla Eugena Indjica6 lipca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz słoneczko w „Buskiej Alei Gwiazd" odsłonił światowej sławy pianista Eugen Indjic.

Na spotkaniu z publicznością w festiwalowej kawiarence artysta opowiadał o swojej pasji do twórczości Fryderyka Chopina i początkach kariery muzycznej. W wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, jak sam przyznaje miał szczęście do znakomitych nauczycieli m.in. Artura Rubinsteina i Witolda Małcużyńskiego.

Gość festiwalowej kawiarenki jest laureatem - IV nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1970r., III nagrody w Leeds w 1972 r. oraz II nagrody w Tel Awiwie im. Artura Rubinsteina w 1974 roku.

Інші теми

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013