previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Sukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA8 medali i 11 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyli zawodnicy MUKS UNIA Busko – Zdrój podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA, które odbyły się w dniach 3 – 4 lutego br. na Pływalni MOSIR w Dębicy.

W zawodach uczestniczyło 371 zawodników z 34 klubów z Polski i Słowacji. MUKS UNIA reprezentowali: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Norbert Jaworski, Jan Lis, Mieszko Papier i Oliwier Stecki.

Swoją niebywałą formę potwierdził Jan Lis, który zdobył 3 złote medale w swoim „klasyku" w kategorii wiekowej 12 – 13 lat (za dystanse 50, 100 i 200 m) oraz brązowy medal w dystansie 50 m stylem motylkowym.

Norbert Jaworski – w dystansie 200 m stylem klasycznym był bezkonkurencyjny, i w kategorii wiekowej 16 lat i starsi swój złoty medal zdobył zaraz po Janku. W dystansie 100 m stylem klasycznym był 4.

Sukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICASukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICASukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA

Najmłodszy z zawodników reprezentujących miasto, Mieszko Papier (kategoria wiekowa 10 – 11 lat) nie pierwszy raz okazał się wielkim odkryciem buskiej drużyny pływackiej. W stylu grzbietowym zdobył dwa medale: złoty za dystans 200 m i srebrny za dystans 100 metrów.

Sukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICASukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA

W długiej konkurencji 400 m stylem dowolnym zdobył srebro.

Wszystkie te wyniki to efekty ogromnego talentu, ambicji i ciężkiej pracy zawodników.

MUKS UNIA prowadzi nabór do czterech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30 - 17.30