Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

III Marsz Katyński

marsz

Nadzwyczajny Koncert Oratoryjny

Nadzwyczajny Koncert Oratoryjny8 kwietnia 2017 r. w kościele pw. św. Brata Alberta w Busku - Zdroju odbył się Nadzwyczajny Koncert Oratoryjny w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej "Sonata" im. Bogumiła Łepeckiego pod dyrekcją Stanisława Winiarczyka.

 

 

Czytaj więcej

Perfekta 2 Busko-Zdrój Mistrzami Polski!

Perfekta 2 Busko-Zdrój Mistrzami Polski!W weekend 25-26 marca odbyły się w Sosnowcu Mistrzostwa Polski w tańcu i cheerleadingu federacji ICU reprezentowanej w Polsce przez Polską Federację Tańca.

Wystartowała w nich formacja taneczna Perfekta 2 Busko-Zdrój z Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Pomimo, że była debiutantem na tak prestiżowych zawodach wygrała w swojej kategorii, a tym samym zdobyła tytuł Mistrza Polski Jazz Dance Formacji Mini. W zawodach wzięło udział ponad 800 zawodników z całej Polski od Koszalina, Gdyni przez Warszawę, aż po Kraków i Oświęcim. Rozegrano kategorie solo, duety, małe grupy i formacje w stylach, Jazz, Hip-Hop, High Kick, Freestyle Pom oraz kategorie Cheerleading i Stunt. Tancerze rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik w kategorii do lat 7 miał 5 lat, a najstarsi w kategorii Platinum ponad 35.

Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Europy w Pradze i Mistrzostw Świata w Orlando w USA. Tancerze Perfekty zwycięstwem zapewnili sobie miejsce w tanecznej reprezentacji Polski na tych zawodach. Formacja składa się z 24 tancerek i zaprezentowała choreografię w stylu jazzowym pod tytułem „Sing Swing". W kategorii wiekowej mini wystartowało 11 formacji.

Czytaj więcej

Kiermasz Wielkanocny

8 kwietnia Plac Zwycięstwa tętnił życiem! Ofertę związaną ze Świętami Wielkanocnymi zaprezentowały koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, uczniowie, młodzież i nauczyciele ze szkół, ludowi artyści i wielu innych wystawców.

Kiermasz WielkanocnyKiermasz WielkanocnyKiermasz Wielkanocny

Kolorowe stoiska i suto zastawione stoły pełne były świątecznych wypieków: mazurków, serników i wielkanocnych bab. Królowały pisanki, stroiki, baranki, palmy, kolorowe jajka, haftowane chusteczki zdobiące wielkanocne koszyczki.

Czytaj więcej

AGROTRAVEL 2017

W dniach 7 – 9 kwietnia Buskie Samorządowe Centrum Kultury w porozumieniu z Lokalną Organizacją Turystyczną Moc Ponidzia brało udział w IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017. Wydarzenie odbyło się na terenie Targów Kielce.

AGROTRAVEL 2017AGROTRAVEL 2017

AGROTRAVEL to impreza wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej, jedyna w Polsce taka oferta.

Na wspólnym stoisku Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej promowano atrakcje naszego regionu, cykliczne imprezy oraz wydarzenia, które będą miały miejsce w Busku – Zdroju i okolicach w 2017 roku oraz regionalne potrawy, buskie uzdrowiska, miejsca wypoczynku i możliwości spędzania czasu w naszym regionie.

Czytaj więcej

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013