Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

VIII TURNIEJ „DZIKICH DRUŻYN” O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJNa obiektach Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się już VIII Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 200 młodych piłkarzy zorganizowanych w 19 drużyn, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

W pierwszym dniu zawodów – 9 lipca rywalizowały drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach w najmłodszej kategorii zwyciężyła drużyna „Pazdan Team" przed „Atomowymi Bączkami" i „Piekielnymi Diabłami". Kolejne miejsce zajęły: drużyna z Kołaczkowic i zespół „Siedem Zbóż".

W kategorii średniej zwyciężyli „Korsarze" wyprzedzając „Studentów", „Arkę Noego" i „Smerfy".

W niedzielę do rozgrywek przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Tutaj każdy mecz był wspaniałym widowiskiem. Umiejętności zawodników zaimponowały Burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, który gromkimi brawami nagradzał udane akcje. Rywalizację wygrały „Biedroneczki" przed „Warką Zbludowice" i drużyną ze Skorzowa.

Pomysłodawcami imprezy, która na stałe zagościła w harmonogramie rozgrywek wakacyjnych Buska-Zdroju są animatorzy sportowi zatrudnieni na boisku „Orlik 2012"- Winicjusz Zalewski i Paweł Gręda.

Wszystkim uczestnikom zawodów należą się wielkie słowa uznania! Kto wie może jest wśród nich talent na miarę kolejnych Mistrzostw Europy!